Yeni Teknoloji, Kalp Hastalığının Gelişmiş Teşhisini Getiriyor

Yeni Teknoloji, Kalp Hastalığının Gelişmiş Teşhisini Getiriyor
0

Yeni Teknoloji, Kalp Hastalığı Teşhisini İyileştiriyor

Kalp hastalığı, Amerikalıların önde gelen katilidir.Amerikan Kalp Derneği’ne göre 13 milyondan fazla Amerikalı bu hastalıktan etkileniyor ve kalp hastalığı teşhis edilirken mevcut en iyi tıbbi görüntüleme teknolojisinin kullanılması çok önemli.

Yakın zamana kadar kalp hastalığına teşhis konulması çok önemliydi.özellikle kalp rahatsızlığı geçmişi çok az olan veya hiç olmayan hastalar için pahalı ve invaziv bir cerrahi prosedür olmadan zor.

Fakat şimdi, yeni tıbbi görüntüleme teknolojisi bilgisayarlı tomografi veyaKalp, beyin ve diğer organlar da dahil olmak üzere vücudun iç kısımlarının 3 boyutlu görüntülerini oluşturan CT taraması, kalp hastalığı ve hatta felç için invaziv olmayan teşhisleri daha hızlı ve daha doğru hale getirir.

Çoğu tıbbi görüntüleme prosedüründe olduğu gibi, görüntü kalitesi çok önemlidir.Taranan görüntü tüm küçük ayrıntıları net bir şekilde temsil etmiyorsa, teşhis o kadar doğru olmayabilir.Ve günümüzün en son BT teknolojisi, doktorların yalnızca daha önce hiç görmedikleri şeyleri görmelerine olanak sağlamakla kalmaz, bu da hastaların mümkün olan en doğru teşhisi alması anlamına gelir, aynı zamanda hareketsiz kalmakta zorlanabilecek kritik hastalarda daha hızlı incelemeler yapmalarını sağlar.

Örneğin, yeni Toshiba Aquilion 32 CFX çok dilimli CT sistemi, şu anda kardiyovasküler görüntüleme için endüstrinin en iyi çözünürlüklü tarayıcısıdır ve 32 dilim ayrıntılı0,5 milimetre kadar ince görüntüler.

Bu yeni ekipman kullanılarak, doktorların kalbi neredeyse her açıdan görmesini sağlamak için ayrıntılı bir üç boyutlu görüntü üretilir ve bu da daha fazla güven sağlarkalp hastalıklarının ve anormalliklerin teşhisinde.

Daha iyi teşhis, daha iyi tedaviye yol açar.Kalp hastalığının tehlikelerinin daha fazla farkına vardıkça, doktorlarımızın kullanabileceği tıbbi teknolojinin de farkında olmalıyız.En son tıbbi görüntüleme teknolojisine erişimi olan bir doktora, eski teknolojiye erişimi olan başka bir doktora görünme seçeneğiniz olsaydı, hangisini tercih ederdiniz?

Daha iyi olabilirsiniz-bilgilendirilmiş hasta.Üzerinde tarama yapacağınız görüntüleme ekipmanının kalitesini doktorunuza sorun.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap