Ohio Okulları, Matematik ve Fen Öğretmenliği Eğitimi İçin Okul Bölgelerine 4 Milyon Dolar Ödül Verdi

Ohio Okulları, Matematik ve Fen Öğretmenliği Eğitimi İçin Okul Bölgelerine 4 Milyon Dolar Ödül Verdi
0

Ohio Okulları, Matematik ve Fen Öğretmenliği Alanında Okul Bölgelerine 4 Milyon Dolar Ödül Verdi

Haziran 2006’da Ohio okulları,eyalet genelinde okul bölgeleri.Hibeler, ABD Eğitim Bakanlığı’nın Matematik ve Bilim Ortaklığı (MSP) programı tarafından finanse edilir ve federal Hiçbir Çocuk Geride Kalmasın Yasası tarafından yetkilendirilir.

Başlangıçta finanse edilen MSP hibeleri2006-2007 öğretim yılı, Ohio’daki yüksek ihtiyaçlı okullardaki 1.800 öğretmene matematik ve fen bilgilerini artırma fırsatı verecektir.MSP finansmanı mevcut seviyelerde kalırsa, Ohio okullarının hibeleri Haziran 2009’a kadar yenilenebilir ve mümkün olduğu kadar çok öğretmenin profesyonel gelişimi sağlanır.

Program, yüksek lisansa sahip kolejler ve üniversiteler ile ortaktır.gerekli eğitimi sağlamak için okul bölgelerine ihtiyaç duyar.Öğretim üyeleri ayrıca, son Ohio okullarının Matematik ve Bilim Akademik İçerik Standardını öğrencilerinin derslerine uygulamak için teknikler üzerinde çalışmak üzere öğretmenlerle birlikte çalışacak.Çoğu Ohio okulu öğretmeni, öncelikle aritmetik üzerine odaklanan müfredatı öğretmek için eğitildi ve sertifikalandırıldı.Bugünün öğrencisi cebir, geometri, ölçüm ve veri analizinin temel kavramlarını çok erken sınıf seviyelerinde öğrenmeye başlıyor.

Açık Öğretim Müfettişi Susan Rave Zelman’a göre ihtiyaçOhio okulları basittir — bugünün öğrencilerinin yarının işgücünde etkili bir şekilde rekabet edebilmesi için güçlü matematik ve bilim becerileri gereklidir.Öğrencilere bu önemli konularda etkili bir müfredat sağlamak için öğretmenlerin kendi becerileri ve bilgileri genişletilmelidir.

Ohio okulları hibe için 24 teklif aldı.On hibe ya matematik gelişimi, fen gelişimi ya da her ikisinin bir kombinasyonunu ele alacaktır.Hibeler, Ohio okullarındaki 15 kolej/üniversite ile yüksek ihtiyaç sahibi 100’den fazla okul bölgesi arasındaki ortaklıkları kapsar.

Ohio okullarındaki diğer Matematik ve Bilim İş Ortaklıkları arasında The Mathematics Coaches Project,K-3 Mathematics: The Early Foundation, Middle Grade Mathematics: The Critical Bridge ve the Topics Foundational to Calculus.

Matematik Koçları Projesi.Matematik fakültesi üyeleri, Ohio Üniversitesi ile ortaklaşa, koç olmaları için altıncı sınıf öğretmenleri aracılığıyla anaokulunu eğitiyor.Daha sonra, öğrencilerin matematik performansının düşük olduğu ve okulun risk altında olduğu yüksek ihtiyaç duyulan Ohio okullarındaki diğer ilköğretim öğretmenlerine koçluk yaparlar.

K-3 Mathematics: The Early Foundation.Bu program, Ohio okullarının anaokulundan üçüncü sınıf öğretmenlerine, erken sınıf matematik becerilerini daha derinden anlamalarına yardımcı olur.Ayrıca, çocukların sorgulama ve somut deneyimlerini öğretimlerinde kullanmaları öğretilir.

Orta Sınıf Matematik: Kritik Köprü.Orta Sınıf Matematik programı, Ohio okullarındaki dördüncü ila sekizinci sınıf öğretmenlerini, öğrencilerinin matematiğin giderek karmaşıklaşan ilkelerini kavramalarına yardımcı olmaya hazırlar.Program, öğretmenlerin bilgilerini ve öğretim yaklaşımını genişletmeyi içerir.

Konular Temelden Analize.Ohio okullarında sekizinci ila on ikinci sınıf matematik öğretmenleri için bu program, öğrencileri matematik derslerine hazırlamak için cebir, geometri ve trigonometrinin temel temellerini vurgular.

Eyalet çapındaki önceki öğretmen geliştirme programlarından farklı olarak,yeni Ohio okulları girişimleri, yerel düzeyde sürdürülebilir ortaklıkları vurgulamaktadır.Eğitim süresini ilk yılda en az 80 saate, ikinci yılda ise 40 saate çıkarıyorlar.Programlar artık Ohio okul öğretmenlerinin içerik bilgisindeki, öğretim uygulamalarındaki değişiklikleri ve bunların öğrenci başarısı üzerindeki etkisini belirlemek için ölçümler içeriyor.