Parolayı Unuttuysanız iPad’in Kilidini Açmak için 2 Yararlı Çözüm

Parolayı Unuttuysanız iPad’in Kilidini Açmak için 2 Yararlı Çözüm
0

Parolayı unuttuysanız bir iPad’in kilidini nasıl açarsınız? Apple’a göre bu sorunun çözümü, şifre de dâhil olmak üzere verilerinizi ve ayarlarınızı silen iPad’inizi silmek. Bu, elbette, iPad’inizi yedeklemiş olmanıza dayanmaktadır. Aksi takdirde ciddi bir veri kaybı yaşarsınız. Yedekleme yapmış olsanız da olmasanız da, iPad’inizi kurtarmanın iki yolu vardır. Şimdi bunları tek tek incelemeye başlayalım.

Bir iTunes Yedeklemesinden Geri Yükleyerek “iPad’de Şifremi Unuttum”u Düzeltin

Bu yöntemi kullanmak için, iTunes’un en son sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayar, USB kablosu olan iPad’iniz ve kullanılabilir bir iTunes yedeği hazırlamanız gerekir.

Ayrıca, iPad’inizde iPhone’umu Bul’u manuel olarak devre dışı bırakmanız gerekir. Her şey hazırsa, aşağıda listelenen adımları izleyerek “iPad iPhone şifresini unuttum” sorununu gidermeye başlayabilirsiniz. Bu arada, bu yöntem “iPad tekrar tekrar yeniden başlıyor”  sorunlarını ve diğer küçük sorunları düzeltmek için de kullanılabilir.

Adım 1. iPad’inizi bilgisayara bağlayın.

Adım 2. Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın.

Adım 3. iTunes penceresinin sol üst köşesindeki iPad simgesine tıklayın.

Adım 4. “Özet”e tıklayın. 

Adım 5. “Bu bilgisayar”ın yanındaki kutuyu işaretleyin. Bilgisayarınız bu bilgisayara yedeklenecek şekilde ayarlanmadıysa, iCloud aracılığıyla geri yüklemeniz gerekir.

Adım 6. “Yedeklemeyi Geri Yükle”yi tıklayın. Artı: Yedeklemenizi şifrelediyseniz, iPad yedeklerinizin kilidini açmak için şifrenizi girmeniz gerekecektir.

Adım 7. Ardından, yedeklemeden geri yüklemenizi isteyen bir pencere açılacaktır, kullanmak istediğinizi seçin ve “Geri Yükle”ye tıklayın.

Parolayı Unuttuysanız iPad'in Kilidini Açmak

Kurtarma Modu ile “iPad ve iPhone Parolasını Unuttum”u Düzeltin

Kurtarma modunu kullanmak, “iPad şifresini unuttum” sorununu düzeltmenin başka bir uygun yoludur. Devam etmeden önce, kullandığınız iPad modeline bağlı olarak işlemin biraz değiştiğini belirtmekte fayda var.

Face ID’ye sahip iPad:

Adım 1. Kapatma kaydırma ekranı görünene kadar üst düğmeyi ve ses düğmelerinden birini basılı tutun.

Adım 2. iPad’inizi kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.

Adım 3. Kurtarma modu ekranı görünene kadar Üst düğmeyi basılı tutarak aynı anda iPad’inizi bilgisayara bağlayın.

Adım 4. Ardından, Geri Yükleme veya Güncelleme seçenekleriyle iPad kurtarma modu menüsünü göreceksiniz. “Geri Yükle”yi seçin.

iPad’in bir Ana Sayfa Düğmesi vardır:

Adım 1. Kapatma kaydırıcısı görünene kadar Üst düğmeyi basılı tutun.

Adım 2. iPad’inizi kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin.

Adım 3. İPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın, aynı anda kurtarma modu ekranını görene kadar Ana Sayfa düğmesini basılı tutun.

Adım 4. Ardından, Geri Yükleme veya Güncelleme seçenekleriyle iPad kurtarma modu menüsünü göreceksiniz. “Geri Yükle”yi seçin.

İPad’inizi iTunes’dan geri yükledikten sonra, iPad’inizi veya iPhone’unuzu  yeni olarak ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir