Yararlı Olacak Kişisel Gelişim Rehberliği (2)

Yararlı Olacak Kişisel Gelişim Rehberliği (2)
0

Yararlı Olacak Kişisel Gelişim Rehberi

Kendinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenme konusunda tamamen yeniyseniz, böylece hayatınızı daha olumlu bir şekilde yaşamaya başlayabilirsiniz.tutum, o zaman okumaya devam etmek istersiniz.Aşağıda, hayatınızda daha olumlu değişiklikler yapmaya başlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları listelenmiştir.

Depresyonla başa çıkmak için kendi kendine yardım ipuçlarına ihtiyacınız varsa bir arkadaşınıza veya ailenize sormayı düşünün.sizi düzenli olarak kontrol edecek bir üye.Depresyon zorlu bir mücadeledir ve motivasyonunuzun düşük olduğunu fark edebilirsiniz. Bu nedenle, iyi durumda olduğunuzu görmek için birisinin ekstra çaba göstermesi harika bir fikirdir.

Olumlu davranışlar için kendinizi ödüllendirin.İster aktif olarak kilo vermeye çalışıyor olun, ister sabah koşunuzda zamanınızı ve mesafenizi iyileştirmeye çalışıyor olun, ne zaman önemli bir ilerleme kaydettiğinizi fark edin ve kendinizi buna göre ödüllendirin.Yeni bir kıyafet veya güzellik salonuna gitmek, hedeflerinize ulaşana kadar çalışmak için gerçek bir teşvik olacaktır.

Hayatta ilerledikçe daha az pişmanlık duymak için içinizdeki sesi dinleyin.İçgüdülerinizin size söylediklerini görmezden gelirseniz veya içinizden haykıran bir sesi altüst ederseniz kişisel gelişim gerçekleşemez.Kalbinizin sesini dinlemek, kişisel gelişime ve daha fazla tatmine ulaşmanın tek gerçek yoludur.

Kronik kaygı, zaman, üretkenlik ve duygusal istikrar açısından büyük kayıplara yol açabilir.Bir sorunun endişelenmeye değer olup olmadığını belirlemenin en doğrudan yollarından biri, öncelikle sorunun çözümü olan bir sorun olup olmadığını belirlemektir.Eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçmelisiniz: olası hataları değil, olası çözümleri belirlemek.Değilse, çözümü olmayan bir sorunun aslında sorun olmadığını fark ederek biraz rahatlayabilirsiniz.

Olumlu kişisel gelişimin gerçekleşmesinden önce, bir sorun olduğunu kabul etmelisiniz.Şu anda bulunduğunuz yer ile hayattaki nihai konumunuz arasındaki boşluk.Bu boşluğun var olduğunu kabul etmemek, daha fazla adım atılmasını engeller ve dolayısıyla hareketsiz kalmanıza neden olur.

Kaçınmak istediklerinize değil, olmasını istediklerinize odaklanın.Gözlerinizi elde etmek istediğiniz şeye odaklayarak bunu başarabileceksiniz.Olan ya da olabilecek kötü şeylerin üzerinde durmanıza izin vermek yalnızca sizi yavaşlatır.Ne istediğinizi gözden kaçırmayın.

Bedeninizin başkalarına nasıl görünebileceğini algıladığınıza odaklanmak yerine, vücudunuzun size nasıl göründüğüne odaklanın.Sonuçta vücudunuzun nasıl performans gösterdiğini veya performans göstermediğini belirleme konusunda herkesten daha niteliklisiniz.Hem harika görünme hem de hissetme gereksinimlerinizi karşılayan sağlıklı aktiviteler ve hobiler arayarak özsaygınızı artırın.

Yukarıdaki makale, kişisel gelişimin daha uzun yaşamanıza yardımcı olabileceği noktasını anlamanıza yardımcı olur.ve daha fazlasını başarmak.Bu ipuçlarını hayatınıza uyguladığınızda, kendinizi kabul etmeye ve iç huzura giden yolu başlatan kendinize yardımcı olmaya yabancı olmayacaksınız.