Kişisel Gelişim ve Refah

Kişisel Gelişim ve Refah
0

Kişisel Gelişim ve Refah

Daha fazla refah elde etme kavramı, birçok Kişisel Gelişim öğrencisi için temel bir motivasyondur.Daha fazla refah elde etmek, Kişisel Gelişim planına girişmek isteyen birçok insan için bir ‘zorunluluk’ haline gelir.Refahlarını arttırmanın hayatlarını iyileştireceğini ve kendilerini mutlu edeceğini düşünüyorlar.Ancak refah tek başına yeterli değildir!Salt refaha odaklanmak yerine hayatınıza daha fazla bolluğu davet etmek arzu edilir, hatta gereklidir.

Hayatlarımızda daha fazla bolluğa sahip olma kavramı, bereket kavramından çok daha fazlasını ifade eder.daha fazla refaha sahip olmak.Refah, fiziksel anlamda zenginlik imajını akla getirirken, bolluk bundan çok daha fazlası anlamına gelir.

Hayatınızın her alanında bolluğa sahip olmak, iyi bir kişisel gelişimin amacıdır.veya kişisel gelişim planı.Bolluğun refah ve zenginliğin yanı sıra sağlığı, sevgi dolu ilişkileri ve yaşam amaçlarını yerine getirmeyi de içerdiğini anladığınızda, kendinizi çok daha fazlasına sahip olmaya açmış olursunuz.Hayatınızda daha fazla bolluğa sahip olma kavramı için gerekli olan tek şey, sizi sürekli çevreleyen bolluğun farkına varmaktır.Üzerinde yaşadığınız gezegen hava, su ve yiyecek açısından zengindir.Dünyada her biri benzersiz görüşlere, deneyimlere ve özel yaşam yollarına sahip 6 milyardan fazla insan var.Bol miktarda ağaç, çimen ve yaban hayatı var.Bu gezegen bollukla dolu.Aynı şekilde, büyümek, genişlemek ve farklı görüş ve inançlara sahip yeni insanlarla tanışmak için de bol miktarda fırsat vardır.

Çevrenizdeki bolluğa ilişkin bilincinizi veya farkındalığınızı genişletin.Vizyonunuzu bu sayısız şeyi içerecek şekilde genişlettiğinizde, daha fazla fırsatın açıldığını göreceksiniz çünkü vizyonunuz bunları görecek ve kabul edecek şekilde genişleyecektir.

Daha iyi ilişkiler istiyorsanız o zaman şuraya bakın:halihazırda sevgiyi, kahkahayı ve hayatı birlikte paylaşan insanlar için.Onlar her yerdeler.Zaten hayatınızda olan insanların farkında olun.Bu ilişkilerin olumlu yönlerine bakın ve dikkatinizi sorunlardan veya eksik olduğunu düşündüğünüz yönlerden uzaklaştırın.

Daha fazla para istiyorsanız, halihazırda bu ilişkiden yararlanan kaç kişinin olduğuna dikkat edin.Aradığınız refah ve bunun farkında olun.1 yıl içinde çok daha fazlası olacak; her yıl daha fazla milyoner kazanılıyor!Zaten sahip olduğun paraya bak.Kendinizi besleyebilir, giydirebilir ve barınabilirsiniz.Huzur ve sağlık arıyorsanız, farkındalığınızı halihazırda bundan keyif alan kaç kişinin bulunduğuna açmaya başlayın.

Bolluğun, ilişkilerin, ilişkilerin olduğu alanlar hakkında daha bilinçli olun.zenginlik ve sağlık.Dikkatinizi verdiğiniz şey büyür!

Zaten bolsunuz!Şu anda binlerce, hatta yüzlerce yıl önce yaşamış Krallardan ve İmparatorlardan daha iyi yaşadığınızın farkına varın.Akan su, merkezi ısıtma, hızlı ulaşım, televizyon, radyo, mikrodalga fırın, cep telefonu, internet vb. yoktu.

Bolluk bir ruh halidir.Bu ruh halini geliştirdiğinizde bedeniniz ve dünyanız onu takip edecektir.Dünyanın her yerindeki Kişisel Gelişim öğretmenleri bize aynı şeyi söylüyor; eğer bir şeyi kendine çekmek veya yaratmak istiyorsak, bunu öncelikle zihnimizde yapmalıyız!Öyleyse hayatınızda olan ve sizi sürekli çevreleyen bolluk için kendi içinizde bir şükran duygusu yaratın.Hayatınızda yaşadığınız neşeli deneyimlerin farkında olun, bu deneyimleri artıracaksınız.Bunu yaparsanız daha fazlasını çekersiniz ve daha çok keyif alırsınız.

Unutmayın, odaklandığımız şeyden her zaman daha fazlasını elde ederiz.Yani daha fazla bolluk istiyorsanız hayatınızdaki eksikliğe odaklanmayın.Zaten var olan bolluğu arayın.Bu, bolluk bilincini üstlenmektir ve aynı zamanda ‘refah bilinci’ olarak da bilinir ve işe yarar!Deneyin, belki hoşunuza gider!