Kişisel Ustalık ve Özgüveninizi Arttırma

Kişisel Ustalık ve Özgüveninizi Arttırma
0

Kişisel Ustalık ve Özgüveninizi Artırma

Özgüven, insanların sahip olmayı zor bulduğu bir şeydir.Düşük özgüvenin kendilerini ve performanslarını görme biçimlerini etkilediğini düşünen insanlar var.Çoğu insanın düşündüğünün aksine, özgüven sadece yetenekli ve kutsanmış kişilerin sahip olabileceği bir şey değildir.Kişisel ustalığın yardımıyla, bireyler artık özgüvenlerini geliştirmeye başlayabilirler.

Kişisel ustalık, kendini geliştirme ve kendini geliştirme ile ilgilidir.Kendinizi sevmek ve kendinizi olduğunuz gibi kabul etmekle ilgilidir.Zayıf yönlerinizi kabul etmeli ve aynı zamanda onları güçlendirmelisiniz.Kişisel ustalık, kendinizi sevmekle ilgilidir.

Kişisel ustalık ve güven kazanmak için kendinize inanmanız önemlidir.Kendinizden memnun olmanız da önemlidir.Kendine güven geliştirmek için, kendini kabul oluşmalıdır.Kendini kabul etme, yalnızca hayattaki iyi şeyleri değil, aynı zamanda hayattaki başarısızlıkları da kabul etmekle ilgilidir.

Kendini kabul etmenin yanı sıra, kişisel olarak özgüven kazanmak için başka neler yapabilirsiniz?ustalık.

• Düşünceleri ve duyguları anlamak – kötü bir alışkanlığı veya davranışı unutmak, düşünce ve duygular hakkında daha fazla farkındalık sahibi olmamızı sağlar.Duygularımızın ve davranışlarımızın farkına vararak davranışlarımızın üstesinden gelebilir ve düzeltebiliriz.Ancak alışkanlıklarınızı ve davranışlarınızı değiştirmeye karar verdiğinizde, bunlar üzerinde ustalık kazanabileceğiniz farklı stratejiler ve yöntemler vardır.

• Öz disiplin.Tutum ve davranışı, hatta bakış açısını değiştirmek biraz zaman alabilir.Değişim bir gecede olmaz.Yeterince bilgi toplamanız ve geliştirmek ve geliştirmek istediğiniz becerileri öğrenmeye ve uygulamaya başlamanız gerekir.

• Hayatınızda ne olmasını istediğiniz konusunda net bir vizyona sahip olun.Hayatınızda ilerleyebilmek için netliğe sahip olmak önemlidir.Neye sahip olmak istediğinizi daha net bir şekilde görmek, bunun için çalışmanızı teşvik eder.

• Seçim sizin.Neyi deneyimlemek istediğinizi seçebilirsiniz.Sizin için önemli ve sevdiğiniz bir şeyi yapmak, başladığınız şeye devam etmek için size yeterince güven verir.

• Bağlılık ve güvenme.Gelişim ve büyüme için kişisel ustalık elde edebilmek için, süreçten geçebileceğiniz konusunda kendinize güvenmeniz ve sürece kendinizi adamanız gerekir.

Kişisel ustalık yoluyla özgüven geliştirirken, bazı özellikler geliştirmemiz gerekecekti.Geçmişimize bakmaya, onu kabul etmeye hazır olmamızla ilgili öz farkındalık geliştirirdik ve aynı şey bugün için de geçerli.Bunun yanı sıra, geçmişimizi ve tutumumuzu anlamakla ilgili olan öz-bilgiyi de geliştiririz.Sadece onları anlamakla kalmamalı, aynı zamanda bu tür bir tutum veya deneyimin temelini de kavrayabilmeliyiz.Son olarak, öz disiplin geliştiririz.Öz disiplin, hedeflerimizin ve vizyonumuzun eyleme dönüştürüldüğünden ve başarıldığından nasıl emin olduğumuzla ilgilidir.Basit ve küçük hayal kırıklıkları ve aksilikler yüzünden geri adım atmadığımızdan emin olmak için öz disipline ihtiyacımız var.

Özgüven bir çırpıda oluşturulamaz.Kişisel gelişim hiç bitmeyen bir süreç olabilir.Kendini geliştirmenin ömür boyu sürebileceğini bile kabul edenler var.Bazen ancak hayallerimize ve hedeflerimize ulaştığımızda hayatımızın tam anlamıyla ustalaştığımızı söyleyebiliriz.Kişisel ustalık, büyümeye ve sonunda başarıya ulaşmaya yardımcı olabilir.Sadece hayallerimizle devam etmemiz ve sabırlı olmamız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap