Fotoğrafçılık Foto muhabirliği

Fotoğrafçılık Foto muhabirliği
0

Fotoğrafçılık Foto muhabirliği

Hikaye anlatmak için tek bir görüntünün kullanıldığı bir gazete veya dergi aldınız mı?Bu foto muhabirliği olarak bilinir.Foto muhabirliği, fotoğrafçılığın tüm konularının kapsamına girebilir ancak görüntünün yayınlanabilmesi için haber değeri taşıması gerekir.

İki tür foto muhabirliği vardır.

Birinci tür, bir hikayeyi anlatmak için bir görselin kullanıldığı yerdir.Pek çok uzun metrajlı gazeteci, fotoğrafçılarla yakın işbirliği içinde çalışır ve onları makaleleriyle birlikte yayınlanacak görüntüler üretmeleri için görevlendirir.Kaç görselin kullanılabileceği konusunda bir sınır yoktur.Bu genellikle fotoğraf düzenleyicilerinin kararıdır.

İkincisi, bir görüntünün herhangi bir kelime olmadan bir hikaye anlatmak için kullanıldığı yerdir.Tek bir görsel kullanılabilir veya dergilerde sıklıkla on görsel kullanılabilir.Yazabiliyorsanız – yazın;birkaç resim gönderdiğinizde avantaj olacaktır.

Bir foto muhabirinin en önemli özelliklerinden biri, haber değeri taşıyabilecek bir sahneyle karşılaştığında hızlı tepki verebilmesidir.

Açık olanların dışında, haber değeri taşıyabilecek öğelerin bir listesi burada.

Etki resimleri.

Çevre Resimleri

İnsanlar.

Yeni binalar.

Foto muhabirliği konusunda ciddiyseniz, bölgenizden görüntülerden oluşan bir koleksiyon oluşturun.Bu resimlerin birçoğu hemen haber değeri taşımayacak, ancak ileride olabilir.Bölgedeki tüm fabrikaların ve binaların fotoğraflarını çekin.Bir gün bir fabrika kapanabilir ve olay yerine gidemeyebilirsiniz.Ayrıca yerel işadamlarının ve politikacıların bol miktarda fotoğrafına sahip olun.

Bazı foto muhabirleri gazete veya dergilerden görev alacak kadar şanslıdır, çoğunun geçimini sağlamak için haberleri takip etmesi veya bulması gerekir.

Dijital fotoğrafçılık dünyası, foto muhabirlerinin işini çok kolaylaştırdı.Görüntüleri anında görüntüleyebilmek, tarayabilmek ve bir yayıncıya e-posta ile gönderebilmek çok büyük bir avantajdır.

Bir foto muhabirinin işi son derece zorlu olabilir; her türlü aşırı koşulda fotoğraf çekmekve çok tehlikeli durumlarda.Her yıl birçok foto muhabiri savaş bölgelerinde ve dünyanın dört bir yanındaki farklı doğal afetlerde hayatını kaybediyor.

Bugünün haberlerinin yarın unutulduğu ve görüntülerin hızla bir yere ulaştırılmasının gerektiği bir dünyada yaşıyoruz.yayıncı çok önemliHaber değeri taşıyan görselleriniz varsa bunları bir haber ajansına veya yayıncıya göndermekte gecikmeyin.Haberlerde çok uzun süre kalmayacaklar.

Yazar Hakkında

Yorum Yap