Bu Sağlık Sigortası İpuçlarıyla Sağlığınızı Koruyun

Bu Sağlık Sigortası İpuçlarıyla Sağlığınızı Koruyun
0

Sağlığınızı Bu Sağlık Sigortası İpuçlarıyla Koruyun

Sağlık sigortası, elde edilmesi son derece önemli olan hayati bir kaynaktır.Sağlık sigortası yaptırmayı erteleyip sadece “Hastalanmayacağım” demek çok cazip geliyor. Ancak hastalık ve acil durumlar önceden tahmin edilemiyor ve sigorta olmadan aşırı mali maliyetlere neden oluyor.Aşağıdaki ipuçları, sizin için doğru sağlık sigortasıyla ilgili tüm sorularınızda size yol göstermeye yardımcı olacaktır.

Pazarlamanın tamamını inceleyin.Pek çok sağlık sigortası şirketi, gösterişli reklam kampanyaları ve planlarının bir kısmıyla sizi cezbetmeye çalışacaktır.Bir sorunla karşılaşmadan önce küçük yazıları okuma ve bir sağlık sigortası şirketinin sizin için doğru seçim olduğundan emin olma konusunda akıllı olmalısınız.

Tıbbi kayıtlarınızın bir kopyasını satın alın.Bu, hangi doktora giderseniz gidin, her zaman bir kopyaya sahip olacağınızdan emin olmanızı sağlayacaktır.Sağlık sigortanızı değiştirirken doktorunuzu da değiştirmek zorunda kalabilirsiniz, böylece daha önce yapmış olduğunuz her test ve işlemin bir kaydına sahip olursunuz, böylece bunları yeni doktorunuzla tekrarlamak zorunda kalmazsınız.

Sağlık sigortası planlarında değişiklik yapmaktan kaçının.Sağlık sigortası planlarına bazı alternatifler çok özel kapsamlar sunmaktadır.Kanserden Ebola’ya kadar her şeyi kapsasalar da çoğunlukla işinize yaramazlar.Onlara harcayacağınız paradan tasarruf edin.Ödeyebileceğinizden uygun bir sağlık sigortası planı satın almanız yeterli.

Bir sağlık sigortası planı seçerken her zaman kullanabileceğiniz farklı planların maliyetini çıkarmalısınız.En ucuz prim ödemelerine sahip plan, uzun vadede her zaman en ucuz plan olmayacaktır.Planın neleri kapsayıp kapsamadığına, nelerin ağ içi ve ağ dışı tedavi olarak kabul edildiğine ilişkin ayrıntıları ve düşülebilir maliyetleri, uzun vadede ne kadar para harcayacağınızı belirleyecektir.

Yaşadığınız yerde hangi eyalet yasalarının ve düzenlemelerinin yürürlükte olduğundan emin olun.Bu size bir sağlık sigortası poliçesi ararken kullanabileceğiniz harika bilgiler sağlayabilir.Sigorta sağlayıcılarının durumunuzu değerlendirirken kullanabilecekleri ve çeşitli durumlarda size yardımcı olabilecek diskalifiye edici faktörler konusunda kısıtlamalar olduğunu görebilirsiniz.

Birçok sağlık sigortası sağlayıcısı bunu yapmanızı istemez.Reddedilmeniz durumunda kararlarına itiraz edebileceğinizi bilin.Kararları nihai değil.Karara itiraz edebilir ve değiştirip değiştiremeyeceğinizi görebilirsiniz.Sağlayıcılar bu konuda açık konuşmak istemiyorlar çünkü bu onlar için daha pahalı olabilir.Muhtemelen siz talep edene kadar itiraz süreçlerini açıklamayacaklardır, bu yüzden en kısa sürede bu konuyu öğrenmeye çalışın.İtirazda bulunmaya ne zaman hazırlanmanız gerektiğini asla bilemezsiniz.

Ertelemeyin.Sağlık sigortası bir zorunluluktur ve hastalanmanız durumunda sizi ve ailenizi büyük bir mali stresten kurtarabilir.Geleceğinizi korumak için hemen harekete geçin.Sağlık sigortası hayatınıza ve ailenize yapılan bir yatırımdır.Yukarıdaki ipuçları, kendiniz ve/veya sevdikleriniz için bir sağlık sigortası planı yapmanıza yardımcı olmak içindir.

İlginizi Çekebilir