Psikolojik Kişisel Gelişim: Korkuyu Yenmenin Yolları

Psikolojik Kişisel Gelişim: Korkuyu Yenmenin Yolları
isel geli 1
0

Psikolojik Kişisel Gelişim: Korkuyu yenmenin yolları

İnsanlar genellikle olumsuz şeylerden korkar.Bu korkudan dolayı kendilerini geliştirmekten çekinirler.Psikolojik kişisel gelişim bu durumda size yardımcı olabilir.

Psikolojik kişisel gelişimde, bu korkuyu ortadan kaldırmanın en iyi yolu, hayatın her zaman inişli çıkışlı bir döngü içinde olduğunu anlamaktır..Hiç kimse kalıcı olarak yukarıda veya kalıcı olarak aşağıda değildir.En gıpta edilen Hollywood yıldızlarının bile bu iniş ve çıkışlardan kaçınamayacağını unutmayın.

Bu düşüşlerle ilgili yapmamız gereken, bundan kaçınmak değil, ondan ders çıkarmaktır.Psikolojik gelişimimiz için sorunlarımızla nasıl başa çıkacağımızı öğrenmeliyiz.

Sorunlar bizi her gün etkiliyor.Duygularımız olduğu için bu sorunlar bize mutsuzluk getirir.Bu sorunlara çözüm bulmaktan asla umudumuzu kaybetmemeliyiz.İhtiyacımız olan tek şey üstesinden gelmeyi değil üstesinden gelmeyi öğrenmek.

Sorunlar asla aşılamaz ama onlardan öğrenebiliriz.Psikolojinin önemli bir rol oynadığı yer burasıdır.

Psikologlar, sorunlarımızla ilgili kararlarımızda her zaman dikkatli olmamız gerektiğini söylüyor.Sorunlarımızı doğru bir şekilde ele almalı ve onunla nasıl başa çıkacağımızı öğrenmeliyiz.Hatalardan ders çıkarmak, kendimizi psikolojik olarak kişisel geliştirmeye hazırlamamıza yardımcı olur

Hayatımızdaki her olayın önceden belirlenmiş nedenlere bağlı olduğuna dair pek çok efsane vardır.Bir başka inanışa göre bugün hayatımızda karşılaştığımız şey, hayatımızda olabilecek başka şeylere hazırlık halimizdir.Gelecekte başımıza neler gelebileceğini anlamak için bugünden ders almalıyız.

Bütün bunlarla birlikte, beklenmedik şeylerin her an olabileceği de doğrudur.Ancak, psikolojik kişisel gelişimin her zaman daha kötüye gitmediğini ve bu nedenle risk almaktan korktuğunuz için hiçbir fırsatı kaçırmamanız gerektiğini unutmayın.

Sizi monotonluktan kurtarmak için zaman zaman bir şeylerin olması gerektiğini unutmayın, bu nedenle, zamanın belirli bir anında, değişimden korkmak yerine, onu tüm gücünüzle arzularsanız şaşırmamalısınız.

Devam etmenizi engelleyen bazı şeyler varsa, işte ilerlemenize yardımcı olacak bazı ipuçları:

Yalnızca olumlu etki sonuçlarını düşününpsikolojik kişisel gelişimden.Bunların önemli olduğunu bilin ve belirli yardıma ihtiyaç duyan başka iyi yönler ekleyerek bunları nasıl artırabileceğiniz üzerinde düşünün.

Kendimizi bir durumda hayal etmek gibi, sizin durumunuzda başka birini hayal etmeye çalışın.daha az istenen konum, her zaman gerçekte olduğundan daha dramatik görünür.Karşınızdaki kişinin değişikliği kaldırabileceğini fark ederseniz, sizin de bunu kaldırabileceğinizden emin olabilirsiniz.Bu iyi bir psikolojik kişisel gelişimdir.

Kişisel gelişimden sonra ortaya çıkabilecek en kötü durumu düşünün.Buna çeşitli çözümler bulmaya çalışın.En kötüsü olursa ne kadar kaybedebileceğinizi ve bunların sizin için ne kadar önemli olduğunu düşünün.Birden fazla makul çözüm bulursanız güvendesiniz ve kişisel gelişim sizden daha güçlü olamaz!

Kişisel gelişim hiç de fena değil.Tek ihtiyacımız olan bazı olumsuz değişikliklerle nasıl başa çıkacağımızı öğrenmek.Bizler de bundan ders çıkarmak ve ileride karşılaşabileceğimiz olaylarda kullanmak için düşünmeliyiz.Bu, nihai psikolojik kişisel gelişiminiz olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap