Hayatınızdaki Negatifleri Pozitiflerle Değiştirin ve Hayatınızı İleriye Taşıyın.

Hayatınızdaki Negatifleri Pozitiflerle Değiştirin ve Hayatınızı İleriye Taşıyın.
0

Hayatınızdaki Negatifleri Pozitiflerle Değiştirin ve Hayatınızı İleriye Taşıyın.

Hayatınızı ileriye taşımak istiyorsanız, hayatınızdaki negatifleri değiştirmelisiniz.pozitiflerle hayat.Bu makale size hayatınızdaki olumsuz etkileri nasıl ortadan kaldıracağınızı ve onları olumlu etkilerle nasıl değiştireceğinizi gösterecek, böylece moraliniz ve üretkenliğiniz artacak.Başarı ve performansın zirvesi için olumluya odaklanın.

Çoğumuz hayatımızdaki olumsuz etkilerin miktarının farkında değiliz.Medyadan, çevremizdeki insanlardan ve en çok kendimize zarar veren olumsuz mesaj bombardımanına tutuluyoruz.

Hayatınızdaki olumsuzlukları olumlu şeylerle değiştirme sürecindeki ilk adım,olumsuz mesajları ve bunları olumlu mesajlarla değiştirmenin yollarını aramaya başlamak için bir karar vermek.Bu dünyada olumluya odaklanacağınıza karar verin.

Aldığınız haber miktarını büyük ölçüde azaltmaya başlayın. Çoğu insan güne haberlerle başlar.Ve tabii ki haberlerin çoğu kötü haberler, yangınlar, seller vs.Yani kahvenizi bitirdiğinizde, bir hafta yetecek kadar kötü haber almış olursunuz.Tüm bu kötü haberler, kapıları açıp yeni günleri karşılama isteği uyandırıyor mu, hayır tam tersi.Peki ya günü bitirme şeklimiz?Birçoğumuz yatmadan önce haberleri izliyoruz ve uyumaya çalışmadan hemen önce büyük miktarda olumsuz bilgi alıyoruz.Bu kadar çok insanın uyumakta zorluk çekmesi şaşırtıcı mı?Uyumadan önceki ruh halimiz sabaha kadar devam ediyor, yani ertesi güne kötü bir ruh hali ile başlamaya hazırlanıyorsunuz.Muhtemelen haberlerden aldığınız tüm bu olumsuz bilgilere ihtiyacınız yoktur ve onsuz da gayet iyi çalışırsınız.

Aldığınız haberleri bu tür şeylerle değiştirinmotivasyon kasetleri, canlandırıcı müzikler ve happynews.com gibi iyi haberleri vurgulayan siteler gibi.Ayrıca güçlendirici kitaplar okumak da çok yardımcı olur.Kitaplar hayatınızı yeniden canlandırmanın harika bir yolu olabilir.Başarı öykülerine, başarılı insanların biyografilerine vb. bakın ve sizin için neyin işe yaradığını görün.Hemen daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

Bir sonraki adımınız, izlediğiniz TV miktarını sınırlamak olacaktır.Yakın zamanda yapılan bir araştırma, televizyon izleyen insanların %78’inin herhangi bir zamanda izledikleri programla ilgilenmediğini gösterdi.Yani televizyon izlemek muhtemelen en iyi ihtimalle sizi sıkıyor ve sizi daha eğlenceli olacak aktif faaliyetlerden uzaklaştırıyor.Prime time, çoğu insanın televizyon izlediği dönemdir;TV’yi kapatıp bu zamanı hayatınızı ilerletmek için kullanarak en iyi zamanınız haline getirebilirsiniz.

Daha sonra, olumsuz insanlarla karşılaşmanızı sınırlamanız gerekir.Çoğu insan, negatif insanların yanında olmanın ne kadar yorucu olduğunun farkında değil ama onlar enerjinizi ve ruhunuzu birçok yönden tüketiyor.Olumsuz insanlar sizi aşağı çeker, bu yüzden onları elinizden geldiğince hayatınızdan çıkarmaya çalışın.Asla ofiste acıma partisine veya karşınıza çıkan şikayet oturumlarına katılmayın.Sizi destekleyen ve etrafınızdayken kendinizi iyi hissettiğiniz insanları arayın ve bu insanları hayatınızdaki olumsuz insanların yerine koymak için kullanın.

En çok zarar veren olumsuzluk kaynağı kendimiziz.Çoğumuz, zihnimizin gerçek olarak kabul ettiği ve birçok yönden geride kalmamıza neden olan birçok olumsuz iç konuşma üretiriz.Eksikliklerimize, sorunlarımıza odaklanıyoruz ve zamanımızı kendimiz için daha fazla kötü haber tahmin ederek, çok fazla korku ve endişe üreterek, yeni şeyler deneme yeteneğimizin altını oyarak harcıyoruz, vb. Olumlu yönlerinize odaklanmaya başlayın.Eşsiz güçlü yönleriniz nelerdir, neler başardınız, diğer insanlardan nasıl farklı ve daha iyisiniz?İstediğiniz şeyleri başardığınıza dair imajlar oluşturmak için görselleştirme ve olumlamaları kullanın ve bunları olumsuz imajları değiştirmek için kullanın.Doğru yaptığınız her şey için kendinize bolca kredi verin, böylece kendiniz hakkında daha da olumlu haberler alırsınız.Ayrıca, şu anda hayatınızda sahip olduğunuz tüm güzel şeyleri düşünmek için her gün üç dakika ayırın.Hayatınızdaki iyi şeyleri düşünme süreci, sizde günün büyük bir bölümünde sürecek güzel duygular uyandıracaktır.

Vücudunuza iyi bakmayı unutmayın.Sağlıklı beslenin, bazı kötü alışkanlıkları bırakın ve özgüveninizi artırırken gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırmak için düzenli egzersiz yapın, böylece daha fazlasını başarabilirsiniz.

Başkalarına yardım etmek aynı zamandakendiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olur.Bir hayır kurumuna, hayvan barınağına veya başkalarına yardım eden diğer faaliyetlere katılmak için zaman ayırın.Başkalarından iyi geribildirim alacak ve iyi bir insan olduğunuza dair gerçek bir his geliştireceksiniz.Dışarıya ne verirsen sana geri döner, o yüzden iyi olanın iyi olduğundan emin ol.

Hayatındaki olumsuzlukları olumlu şeylerle değiştirerek kendini ve muhtemelen dünyayı güzelleştirirsindaha iyi bir yer.Zihinsel ve fiziksel olarak daha iyi hissedecek, ayrıca yapmak istediğiniz pek çok şeyi başaracaksınız.Harekete geçmeden hiçbir şey başarılamaz, bu nedenle hayatınızı ilerletmek için şimdi başlayın.

Yazar Hakkında

Yorum Yap