Halkla İlişkiler Kampanyalarının Pazarlamadaki Rolü

Halkla İlişkiler Kampanyalarının Pazarlamadaki Rolü
0

Pazarlamada Halkla İlişkiler Kampanyalarının Rolü

Artık SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve SEM’in (Arama Motoru Optimizasyonu) yardımıyla yüksek hızlı İnternet pazarlaması çağındayızEngine Marketing) çevrimiçi Haber Dağıtım Hizmetlerinin ve Halkla İlişkiler Şirketlerinin rolü artıyor ve İnternet her gün kablolu haberlerle dolup taşıyor.Bu eğilim herhangi bir editör, gazeteci veya web yöneticisi için çok faydalı olsa da çeşitli ücretli ve ücretsiz basın bülteni dağıtım hizmetlerinde her gün yayınlanan milyonlarca haberden doğru haberi belirlemek çok zor.

ŞimdiBir işletme destekçisi olarak, bu bilgi akışında yüzen bu editörler ve yayıncılar için kendinizi nasıl görünür kılabilirsiniz?Ayrıca, daha iyi bir sayfa sıralaması elde etmek için SEO püf noktalarını aynı basın bülteninde nasıl kullanmayı düşünüyorsunuz?

Bir Halkla İlişkiler Kampanyasını başarılı kılmak için tek yapmanız gereken bazı temel kurallara uymaktır:

a) Kısa Anlatın:
Altın sözler alıntıdır;konuşacak pek bir şey olmadığında fazla konuşmayın – yalnızca editörlerin aradığı şeyi konuşun – o ilginç haber unsuru“. Aynı zamanda cümleleri uzun tutmayın, onun yerine kısa tutun.

b) Basitleştirin:
Tüm hizmetleriniz ve başarılarınız için tek bir basın bülteni hazırlamamaya çalışın. En iyi fikir, bunları bir dizi basın bültenineher birinin içinde kendine özgü gömülü haber öğesi var.Sunacak beş hizmetiniz varsa, o zaman beş basın bülteni yapın ve lütfen bunları aynı gün içinde yayınlamayın.Basın bültenlerinizin birbiriyle rekabet etmesini kesinlikle istemezsiniz, değil mi?

c) Haber Unsurunu Bültende Tutun
Bir Basın Bülteninin Çoğu Kişinin Kafasını Karıştırdığı, Bir Basın Bülteninin Daha Büyük Bir Sınıflandırma Olarak Kabul Edilmesidir.ere ve pazarlama gurularına şunu söyleyin – Değil.Basın Bülteninizi bir editör veya yayıncı için ‘Haber Değeri’ haline getirmelisiniz.Örneğin, ipotek hizmetiniz hakkında konuşmak istiyorsanız, basın bültenine “Mortgage Şirketi Başvuruları Davet Ediyor” başlığını koyarak başlayın.Mortgage şirketlerinin her zaman yeni müşteriler aradığını biliyoruz, ancak bu tür ‘Haberli’ başlığıyla bunu bir Haber Öğesi yapıyorsunuz

d) Bir Basın Bültenini Optimize Etme:
Size basın bültenlerinizi optimize etme şansı veren basın bülteni dağıtım sitelerinde her zaman PR Optimizasyonu’nu seçin.Bu, seçtiğiniz anahtar kelimelerle web sitenize giden değerli bir bağlantı oluşturacaktır.Yani ipotek şirketiniz için – ‘burayı tıklayın’ deyip bağlantıyı vermeyin, bunun yerine – ‘Mortgage Company’yi ziyaret edin ve ‘Mortgage Company’ kelimelerini web sitenize bağlayın.

e) Karakter Sınırları:
İdeal olarak “5×10 Kuralı” dediğim şeyi uygulayın

* Başlık 50 Karakteri geçmemelidir
* Basın Özeti 500 Karakter
* Haber Ayrıntıları 5000 Karakteri Geçmemelidir

PR Kampanyanızla İlgili Yapılmaması Gereken En Önemli Hususlar:
Basın Bültenini Spam Olarak Göndermeyin – bu yalnızca sizin üzerinde olumsuz bir etki yaratacaktır.ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında iyi bir editoryal inceleme oluşturmak yerine işinize odaklanın.

Son sözler, doğru şekilde kullanılırsa PR kampanyalarının genel iş süreciniz üzerinde çok büyük bir olumlu etki yaratabileceğidir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap