Samsung Girişimi ve Başarılı Tarihi

Samsung Girişimi ve Başarılı Tarihi
Blog Web Sitesi 00011 2
0

Samsung girişimi kullanıcıların merakla araştırmak istediği bir konu. Bu konuda Samsung’un başarılı girişim tarihinden söz etmek istiyoruz.

Günümüzün en çok tanınan teknoloji markalarından birisi olan Samsung, kullanıcılarına sunmuş olduğu deneyimler ile biliniyor. Akıllı telefonlarıyla oldukça popüler bir firma olan Samsung’un tarihine baktığımızda bu işe teknoloji sektörüyle başlamadığı görülüyor. Samsung hakkında bilinmesi gereken pek çok detay var.

Samsung Girişimi

Günümüzde teknoloji sektörünün öncü firmalarından birisi olan Samsung, 1938 yılında Güney Kore’de kuruldu. O dönemde küçük bir işletme olan firma, daha çok yakın ülkelere kurutulmuş balık, meyve ve sebze ihracatı yapıyordu. Bu sektörde kendini geliştirerek ticarete atılan Samsung, bir süre sonra un değirmeni ve şeker makinesi gibi alanlara da yönelmeye başladı. Samsung’un etkilenmiş olduğu durum İkinci Dünya Savaşı ve Kore Savaşı oldu. Bu savaşlardan olumsuz etkilenen firma, ekonomik anlamda küçülme yaşasa da sonrasında tekrardan güçlenmeye başladı.

Samsung girişimi

Samsung’un 1960’lı yıllara kadar gıda sektöründe yer aldığını belirtelim. 60’lı yıllardan sonra artık elektronik parça üretmeye başlayan şirket, bir süre sonra televizyon üretimine de başlıyor. Bunun yanı sıra uzay araştırmalarına da ağırlık verme kararı alan firma, bu alanda da kendini geliştirmeye çalışıyor. 70’li yıllara gelindiğinde firmanın telefon, mikrodalga fırın ve yazıcı gibi çeşitli ürünler ürettiği görülüyor. Samsung’un ilk ürettiği telefon bir ankesörlü telefon idi.

Samsung girişimi 80’li yıllarda da başarısını sürdürdü. 80’li yıllarda pek çok ülkede ofis açarak çok uluslu bir şirket haline gelen firma, 4 ana bölüme ayrılarak teknoloji, kimya, gıda ve mühendislik alanında kendini geliştirmeye devam etti. 90’lı yıllarda CCTV kamera, uzay aracı ve video kamera gibi çeşitli ürünlerde yer edinen Samsung’un inşaat sektörüne girdiğini de belirtmek istiyoruz. Samsung, bazı gökdelenlere verdiği katkı ile biliniyor.

2000’li yıllarda Samsung başlangıçta çok popüler bir firma değildi. Google’ın Android işletim sistemini geliştirmesiyle beraber Samsung ile anlaşma yapan Google, Samsung’un kısa sürede büyük bir firma haline gelmesini sağladı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap