Sanal Borsa Oyunları Nelerdir?

Sanal Borsa Oyunları Nelerdir?
0

Sanal borsa borsaya yeni girecek ve hiç borsa hakkında bilgisi olmayan kişilerin yer aldığı bir platformdur. Borsada tecrübe çok önemlidir. Söz konusu yatırım aracı para olduğu için zarar durumları sadece kişiye değil ailesine de zarar verir. Sanal borsa oyunları geliştirilerek kişilerin borsaya daha aşina olmaları sağlanmış olacaktır. Peki, sanal borsa oyunları nelerdir? Sanla borsada birçok oyun vardır. Flick a trade, wall street, stock market game bunlardan bazılarıdır. Bu oyunlar tüm dünya çapında büyük rağbet görmüş oyunlardır. Oyunları yazan kişiler yıllarını borsaya vermiş kişilerdir.

Sanal Borsa Oyunu Neden Önemlidir?

Sanal borsa oyunları borsada tecrübe kazanmış ve yıllarını borsa üzerinde ki araştırmalara vermiş kişiler tarafından yazılan oyunlardır. O yüzden borsada gerçek paranız ile işlem yapmadan önce deneyim kazanmanız ve borsa terimlerini bilerek kullanmanız için sanal borsa oyunları gereklidir. Cep telefonlarına indirilebildiği için yer ve zaman farketmeden oyun oynayabilirsiniz.

Sanal Borsa Nasıl Oynanır?

Sanal borsa oyunu seçtiğiniz oyuna göre değişir. Örnek verecek olursak flick a trade oyununda canlı piyasa verileri geçerli olur. Hisse alım satımını piyasa verilerine göre yaparsınız. Tek kişi ile oynanır veya çoklu kullanıcı ile de oynanabilir. 40 kişiye kadar oyun oynama seçeneği vardır. Vade süresi daha çok bir saate kadardır. Stock market game oyununda ise borsa hakkında deneyimli öğretmenlerden eğitim alabiliyor olmanız sizin için büyük avantaj sağlar. Borsaya yabancı olmadan ve piyasaya girmeden borsa hakkında gereken her şeyi öğrenmek para kazanmanızın ilk adımıdır.

Sanal Borsa Oyunu Nasıl Seçilir?

Sanal borsa oyunları genelde İngilizce olarak düzenlenmiştir. İngilizce bilmiyorsanız oyun dili Türkçe olan sanal borsa oyunu seçmeniz gerekir. Bazı oyunlar dünyada pek çok dile çevrildiği için rahat bir oyun deneyimi sunar. Kesinlikle ücretsiz olmalıdır. Sanal borsa oyunu sonrasında borsa hakkında geniş bilgilere sahip olmuş olmanız gerekir. İos ve android telefonlar ile uyumlu olmalı ve cep telefonuna indirilmelidir. Seçilen sanal borsa oyunu sadece oyun olmamalı, gerçek veriler ile oyun zevkini sunarak borsayı öğrenmenizi sağlamalıdır.

İlginizi Çekebilir