Benlik Saygısı Geliştirme;Çok Geç Olmadan Şimdi Başlayın… Yoksa!

Benlik Saygısı Geliştirme;Çok Geç Olmadan Şimdi Başlayın… Yoksa!
0

Benlik Saygısı Geliştirme;Çok Geç Olmadan Şimdi Başlayın… Yoksa!

Öz saygınızı artırmaya kararlı olun ve büyük başarıya giden yoldasınız.

Düşük özgüveninizin hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.Kendiniz hakkında düşünme biçiminiz, başkalarıyla nasıl etkileşim kuracağınızı belirler.

İçinizdeki, geliştirmeniz gereken düşük değerli yönlerden bazı örnekler nelerdir?

{0001
1.Yaptığınız hiçbir şey yolunda gitmiyor gibi görünüyor

2.Çoğu insanın sizden hoşlanmadığına inanıyorsunuz.

3.Çekici olmadığınıza inanıyorsunuz.

4.Bir şey seçersiniz ve en kötüsü olduğu ortaya çıkar.

5.Söylediklerinizin mantıklı gelmeyeceğinden korktuğunuz için başkalarıyla sohbet etmekten korkuyorsunuz.

6.Bir hüsran girdabına kapılmış hissediyorsun.

Senin sorunun ne?Aslında düşünceleriniz.

Dünyanın üzerinize kapandığını düşünmeyi bırakın.Arzuladığınız şeye ulaşmak için kararlı olun.Talihsizlikleriniz için başkalarını suçlamayı bırakın.Dünya senin problemin değil, sen kendi probleminsin.

Bu andan itibaren, benlik saygısını geliştirme sürecine başla.Doğru şekilde düşünün ve kazanmaya kararlı olun ve kazanacaksınız.Başarının asla kolay gelmediğini ve bu yüzden kararlılığın onun muadili olduğunu unutmayın.

Çoğu zaman, kişi başarının eşiğine gelir ve küçük bir hayal kırıklığı veya başarısızlıkla cesaretini kaybeder veçok kolay ve çok erken pes etmek.Düşük benlik saygısı gelişimi için kesin bir aday.Sebat etselerdi kim bilir ne harika şeyler başarılabilirdi.

Yüksek bir özgüven olmadan hayatınız oldukça sıkıcı olabilir.Düşüncelerinizi değiştirin ve kendinizi dünyanın zirvesinde görmeye başlayın.Gerçekten olmak istediğiniz kişi olmak için çok özel bir çaba gösterin.

Ya sefil bir düşük öz saygı durumunda kalmaya ya da öz saygıyı iyileştirip gelişmeye ciddi şekilde karar vermelisiniz.iyi bir karaktere ve benlik imajına sahip yüksek bir benlik saygısı.

Düşük benlik saygısının kaynağı.

Düşük benlik saygısı, çocukların büyüdüğü çocuklukta başlayabilir.değersiz olduğuna inanmak.Özgüvenleri erozyona uğrar ve yaptıkları hiçbir işte başarılı olamayacakları fikrine yenik düşerler.Alay edildiler, alay edildiler, itilip kakıldılar, çirkin isimlerle anıldılar ve hor görüldüler.Küskün bir şekilde büyümelerine şaşmamalı.

Eğer bu sizin deneyiminizse, kendinizi bu zihniyetten kurtarmanın ve özgüveninizi geliştirmenin zamanı geldi.Başarılı insanların yaşamları hakkında okumaya başlayın ve kısa süre sonra birçoğunun özgüveninin o kadar düşük olduğunu ve ilkokulu bile tamamlayamayacak kadar düşük olduğunu göreceksiniz.

Birçoğu, düşük özgüvenlerini geçersiz kılmaya karar verdi.öz saygı ve ne pahasına olursa olsun tutumlarını geliştirmek.Gelmiş geçmiş en büyük kadın ve erkeklerden biri oldular.

Düşük benlik saygısı hiç kimseye yardımcı olmadı ve size de kesinlikle yardımcı olmayacak.Sizi yalnızca depresyona, öfkeye, kine, korkuya ve yarattığı diğer tüm kötülüklere sürükleyebilir.

Düşüncenizi yeniden programlayın ve ruh halinizi kontrol edin.Düşündüğünden çok daha değerli olduğuna inanmalısın yoksa merdivenin dibinde kalırsın ve asla tırmanmaya çalışmazsın.

Hayatını boşa harcamayetersizlik duyguları.Bunun yerine, benlik saygısını geliştirmenin yollarını düşünün.Başarı sizin, elinizi uzatın ve kavrayın.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap