Kişisel gelişim tavsiyesi: Meditasyon

Kişisel gelişim tavsiyesi: Meditasyon
0

Kişisel gelişim tavsiyesi: Meditasyon

Hayatta, herhangi birinin kişisel gelişim tavsiyesine güvenmek istediğinizde belirli anlar vardır.Ama bunu size iyi niyetle vermiş olsalar bile, bir terslik olması durumunda her zaman o kişileri suçlayacaksınız.

Bu nedenle uzmanlar, her seferinde size şiddetle tavsiyede bulunuyor.kararları her zaman kendi başınıza almak için kendinizi bir yol ayrımında buluyorsunuz.

Ortaya çıkan soru şu: Bunu nasıl yapacağımızı nasıl bilebiliriz ve en iyi çözüm hangisidir?

Ne kadar genç ya da yaşlı olursanız olun, hayatınızda, muhtemelen tüm varlığınızı etkileyecek büyük bir karar vermeniz gereken bir noktaya gelmişsinizdir.

Hiç şüphe yok ki, hayatta kendinizi çaresiz ve şaşırmış hissettiğiniz ve hayatınıza nasıl devam edeceğinizi bulmak için kişisel gelişim tavsiyelerinden yararlanabileceğinize inandığınız bazı anlar vardır.

Cevap asla basit değildir.Ancak, çok yardımcı olabilecek ve düzenli olarak uygulandığında harika sonuçlar doğurabilecek bir kişisel gelişim tavsiyesi vardır.

Buna meditasyon denir ve yüzyıllardır belirli ritüellerde veeski uygarlıklar.İncil gibi eski ve ünlü kitaplarda bile insanlar meditasyon yapmaya, içimizdeki kötüyü keşfedip savaşmaya ve bilgi yoluyla kararlarımız ve yaşamlarımız üzerinde kontrol sahibi olmaya davet edilir.

Meditasyon yaparken nasıl ilerliyoruz?

Öncelikle dikkatinizi dağıtacak her türlü kaynaktan uzak durmalısınız.Aynı anda hem en derin duygu ve düşüncelerinizi analiz edip hem de film izleyemezsiniz.

İkincisi, gerçekte kim olduğunuzu daha iyi belirlemenize yardımcı olacak kendinize bir dizi soru sormalısınız.vardır.Sorular günlük konularla ilgili olmalıdır.

Ne yapmaktan hoşlanırsınız?

Hayatınız boyunca kendinizle en çok ne gurur duydunuz?

Her zaman yapmak isteyip de bir türlü zaman bulamadığınız şey nedir?

Paranın hayatınızdaki rolü nedir?

Sizin için hangisi daha önemli, aile hayatınız mı yoksa kariyeriniz mi?

Başkalarına ne kadar bağımlısınız?

Belirli bir karar konusunda endişeleniyorsanız, tüm soruların o konuyla ilgili olmasına izin verin.Soruları sorarken kafanız karışıyorsa, kişinin yaşamı boyunca uğraşması gereken ortak konuları düşünün.

Cevapları yazmayı unutmayın.Konsantre olmaya ve samimi olmaya çalışın.Ne de olsa kimse seni yargılamayacak.

Tüm bu sorular, tam olarak nerede durduğunu ve hayattan ne istediğini belirlemene yardımcı olacak.Tek yapmanız gereken, kendi yanıtlarınızı doğru yorumlamak.

Bunu yapmak için kendinize bir bardak çay veya en sevdiğiniz kahveyi alın ve zaman ayırın.onları iyice analiz edin.Gurur duymaya değer bulduğunuz yanıtları kırmızı kalemle, sizi gururlandırmayanları ise siyah kalemle işaretleyin.

Listeyi yılda bir defadan fazla görebileceğiniz bir yere asın.gün veya birden fazla yerde yayınlayın.

Fark edeceksiniz ki, adım adım, istemeden de olsa listenizdeki siyah şeyler kırmızıya dönmeye başlayacak.Çoğu kırmızıya döndüğünde listeyi yenilemeyi unutmayın!Hayattan beklentilerinizin ne olduğunun her zaman farkında olmanın en iyi yolu budur.

Bu basit kişisel gelişim tavsiyesini alın ve olumlu sonuçlarını kendiniz görün.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap