Para Piyasası Birikim Hesabı Açmalısınız

Para Piyasası Birikim Hesabı Açmalısınız
0

Para Piyasasında Birikim Hesabı Açmalı mıyım

Ekonomi son zamanlarda çoğumuzu gerçekten harekete geçirdi.Biz tasarruf eden değil, harcayan bir milletiz ve bu gerçekten çoğumuzu ısırmaya başladı.İyi haber şu ki, bu gerilemeyi gelecekte kendimizi daha iyi korumak için bir fırsat olarak görebiliriz.Para piyasası tasarruf hesabı açmak, atılacak harika bir ilk adımdır.

Para piyasası hesabı, normal tasarruf hesaplarına benzer.Bankaya para yatırıyorsunuz ve orada olduğu sürece o para üzerinden belirli bir faiz oranı kazanıyorsunuz.Çekebilirsiniz ancak faizinizin bir kısmını kaybedebilir ve/veya bazı ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.Standart bir çek hesabına ulaşmak kadar kolay değildir, ancak yine de likittir.

Bunu söyledikten sonra, bir para piyasası hesabı ile bir para piyasası hesabı arasında bazı önemli farklar vardır.’normal’ tasarruf hesabı.Öncelikle, çoğu para piyasası hesabı, hesabı açmak için önemli miktarda para yatırmanızı gerektirecektir.1.000-2.500$ kadar yüksek olabilir.Bu, daha yüksek bir faiz oranı kazanmanızı sağlayacaktır, ancak bazı insanlar için bu miktar söz konusu değildir.

Diğer bir fark, paranıza erişim kolaylığıdır.Birçok düzenli tasarruf hesabı size paranıza neredeyse sınırsız erişim sunacaktır, bir para piyasası hesabıyla genellikle ayda yalnızca birkaç para çekme işlemiyle sınırlandırılırsınız.Genellikle 3-6 arasıdır.İyi haber şu ki, birçok para piyasası hesabı, hesabınıza ayda en fazla 3 çek yazmanıza izin verecek.

İster bankada ister kredi birliğinde para piyasası hesabı açınyine de FDIC (bankalar için) veya NCUA (kredi birlikleri için) tarafından korunmaktadırlar.

Hesabınızı açmadan önce, hesabınızın tüm ayrıntılarını dikkatlice incelediğinizden emin olun;as:

1) Faiziniz nasıl hesaplanır?

2) Ne kadar faiz kazanırsınız?

3) Minimum bakiye gereksinimleri nedir?

4) Paranızı çekmek için ne kadar ödeyeceksiniz?

5) Her ay belirli sayıda para çekme limitiniz var mı?

Bu sıkıntılı ekonominin finansal geminizi batırmasına izin vermeyin.Mali durumunuzu düzene sokmak için bunu bir fırsat olarak kullanın;bir para piyasası tasarruf hesabı açın, böylece ekonomi bir dahaki sefere alabora olduğunda küçük, güzel bir cankurtaran botunuz olur.

İlginizi Çekebilir