Küçük İşletme Ağı Güvenliği

Küçük İşletme Ağı Güvenliği
0

Small Business Network Security

Kişisel bilgilerine sahip olan ve saldırıya uğrayan bir şirketin hikayesini duymak için kaç kez akşam haberlerini açtınız?tüm müşterileri çalındı ​​mı?Muhtemelen epeyce.Bu nedenle küçük işletme ağ güvenliği bu kadar önemli bir konudur.

Bugün trend değişiyor.Bugün, giderek daha fazla sayıda hırsız küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef alıyor.Bu küçük işletmelerin birçoğunun, küçük işletme ağ güvenliğini güncel tutacak bütçeye ve/veya uzmanlığa sahip olmadığını fark ettiler.

Bilgisayar korsanları,daha küçük şirketler çok savunmasızdır ve bilgisayar korsanları olarak onlar içeri girmekte çok fazla zorluk çekmezler veya yakalanma ihtimalleri de çok yüksektir.

OradaBu “hacker saldırılarından” birinin maliyetini de hesaba kattığınızda dikkate alınması gereken pek çok şey vardır.Açıkçası, herhangi bir parayı çalarlarsa bu bir masraftır, ancak bu yalnızca bir masraftır.

Saldırıya uğrarsanız itibarınıza ne olur?Müşterileriniz sizinle iş yapmaya devam edecek mi yoksa kendilerini güvensiz hissedip rakiplerinize mi gidecekler?Bu daha da büyük bir maliyet olabilir… iş kaybı.

Küçük işletmelerin tam zamanlı personeli olmayabileceğinden, bu güvenlik ihlallerinin birçoğu bir süre fark edilmeyecek ve bu yalnızcaverilen hasarı artırın.

Aklınızda bulundurmanız gereken diğer bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz:

1.İyi bir güvenlik duvarına sahip olmak, hem evde hem de ofiste ağınızı sağlamanın ilk adımıdır.Yazılımın güncel olduğundan ve tüm bilgisayarlarda etkinleştirildiğinden emin olun.

2.İşletmeniz için kapsamlı bir güvenlik politikası geliştirin.Uygun şifrelere sahip olmak ve bunları her 2 ila 3 ayda bir değiştirmek gibi şeyleri dahil edin.Ayrıca, tüm çalışanlarınızı çevrimiçi ortamda nasıl güvende kalacakları konusunda bilgilendirdiğinizden emin olun.

3.Ağınızdaki tüm bilgisayarlarda tüm virüsten koruma yazılımlarınızı güncel ve etkin tutun.Çalışanlarınızın hangi e-postaları açmamaları gerektiğini bildiklerinden emin olun… hangileri daha fazla risk taşır.Çalışanlarınızı eğitmek, işletmenizin güvende olduğundan emin olmak için uzun bir yol kat edebilir.

Yapabileceğiniz başka bir şey de, dışarıdan e-posta güvenlik sağlayıcıları kiralamaktır.E-postaların size veya çalışanlarınıza ulaşmadan önce kötü niyetli olmadığından emin olurlar.

4.Microsoft sık sık yeni güncellemeler veya yamalar yayınlayacaktır, bunları yüklemek için zaman ayırın.Bazen güçlük çıkarabilir, ancak ağınızı güvende tutmanın önemli bir parçasıdır.

5.Ve son olarak, ama kesinlikle en önemlisi, sigorta poliçenizde siber suçlar için teminat bulunduğundan emin olun.İşletmenizin saldırıya uğramasından kaynaklanabilecek olası davalara karşı korunduğundan emin olmak için temsilcinizle görüşün.

Küçük işletme ağ güvenliği, gelişigüzel alınacak bir şey değildir.O kadar çok risk altındasınız ki işinizi korumak önemlidir.Bu koruma, bir veya iki yazılım programının çok ötesine geçebilir.İşletmenizin korunduğundan emin olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap