Kullanabileceğiniz Akıllı Kişisel Gelişim İpuçları

Kullanabileceğiniz Akıllı Kişisel Gelişim İpuçları
0

Kullanabileceğiniz Akıllı Kişisel Gelişim İpuçları

Kendi Kendine Yardım, son zamanlarda oldukça büyüyen bir harekettir.Kişisel gelişim asil bir hedef olsa da, kişisel gelişim süreci, uygun bilgiye sahip olmayan bir bireye birçok engelle karşılaşabilir.Bu makale, kendini geliştirmeye ve kendi kendine yardım yolculuğunda nasıl başarılı olacağına dair bir dizi ipucu içermektedir.

Özgüveninizi artırmak istiyorsanız, egzersiz yapmayı denemelisiniz.Fiziksel görünümün özgüven üzerinde büyük etkisi vardır.Formda değilseniz, kendinizi güvensiz, itici ve daha az enerjik hissedersiniz.Fiziksel zindeliğinizi sürdürürken özgüveninizi yüksek tutun.

Hayatınızda ters gidebilecek tüm durumlar için bir yedek plan oluşturmak için zaman ayırın.Ters gidebilecek şeyler için plan yaparsanız, bu durumlarla başa çıkmanın daha kolay olacağından emin olabilirsiniz.Olabilecek finansal, kişisel ve mesleki olumsuzluklar için planlar yapın ancak bunların olabileceği gerçeğini düşünmeyin.

Ara sıra tatile çıkın.Günlük hayatın her türlü stresinden bunalıyormuş gibi hissediyorsanız, evinizden uzakta, hatta evinizde bir tatile çıkmak için kendinize zaman ayırın.Gerçekten gevşemek için strese neden olan şeylerle bağınızı kesin.

Doğru beslenerek hayatınızdaki stres miktarını azaltın.Sizi suçlu hissettirerek strese yol açabilecek olağan abur cuburdan kaçının.Her gün dengeli, sağlıklı bir diyet yiyin ve aslında stresle savaşacaktır.Daha iyi görüneceksiniz ve daha da önemlisi kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Zaman yönetimi, işleme için çok önemlidir, bu nedenle, genel performansınızı değerlendirmek için her gün zaman ayırdığınızdan emin olun.Eksiklikleri geçtikten sonra bu kadar çabuk yeniden gözden geçirmek zor olabilir, ancak başarısızlıkları hemen ardından yeniden gözden geçirmek, nerede yanlış yaptığınızı belirlemenize ve gelecekte bu davranışı düzeltmenize yardımcı olabilir.

Don’Kendinize zaman ayırmayı unutmayın.Nihai hedefleriniz ne olursa olsun, kendinize zaman ayırmayı başaramazsanız, büyük olasılıkla kendinizi başarısızlığa hazırlamış olursunuz.Periyodik olarak mola verip nefes almayan kimse, kişisel hedefleri için çabalamanın yanı sıra hayatın gerektirdiği her şeyi (iş, aile vb.) yapamaz.

ToGörevde kalın ve hedeflerinize ulaşın, her gün kendinize neden en başta onlara ulaşmak istediğinizi hatırlatın.Nihai ödülü perspektifte tutmak, dikkatinizin dağılmasını önler.Her zaman olumlu bir tutum sergileyin, küçük aksiliklerin sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoymasına izin vermeyin.

Doğru iş ortağını seçin.Doğru partneri seçmek, hayatınızın mutluluğunun çoğunu belirleyebilir.Sadece fiziksel düşünmeyin.Bu kişi hasta olduğunuzda sizinle ilgilenir miydi?Hayallerinizi ve hedeflerinizi kendileri kadar önemsiyorlar mı?Doğru partner, genel olarak hayatınız için harikalar yaratabilir.

Bu makalenin başında tartışıldığı gibi, kişisel gelişim arayışı sağlıklı ve olumlu bir çabadır.Kendini geliştirmede başarılı olmak için herkesin uyması gereken birkaç önemli tavsiye vardır.Bu makalenin tavsiyesini uygulayın ve kendi kendine yardım hedeflerinize ulaşmada bir adım öne geçin.

Yazar Hakkında

Yorum Yap