İkizleri Nasıl Yetiştireceğinize Dair Sağlam Tavsiyeler 5

İkizleri Nasıl Yetiştireceğinize Dair Sağlam Tavsiyeler 5
0

İkizlerin Nasıl Yetiştirileceğine Dair Sağlam Öneriler

Her ebeveyn, çocukları için elinden gelenin en iyisini yapmak ister.Ebeveynlik, iyi yapılmış bir iş için çok az övgü ile zor bir iştir.Bu makale, harika bir ebeveyn olmanız için ihtiyaç duyduğunuz bazı araçları ve bilgileri size sağlayacaktır.

Ebeveynlik söz konusu olduğunda anlaşılması gereken en önemli şeylerden biri, çocuğunuzun yaramazlık yapacağıdır., harekete geçin, öfke nöbetleri geçirin ve ara sıra sinir krizi geçirin.Ancak yaramazlık yaptıklarında ne olacağına dair bir örnek oluşturmanız ve kontrolden çıkmaları durumunda niyetinizi yerine getirmeniz gerekir.

Çocuğunuzu bir bilim okuluna götürerek bilimi eğlenceli hale getirin.Bilim Müzesi.Bu müzelerde genellikle çocuklar için karmaşık bir bilimsel kavramı kolay ve eğlenceli bir şekilde açıklayabilen uygulamalı etkinlikler bulunur.Bu, çocuğunuzu bilimin gizemli dünyasıyla tanıştırmanın ve bilimin heyecan verici olabileceğini görmesini sağlamanın iyi bir yoludur.

Yeni doğmuş bir bebek ağladığında sizi manipüle etmez.Bazıları size bir bebeğin ağlamasına cevap vermenin iyi bir alışkanlık olmadığı konusunda iyi niyetli tavsiyeler verecek olsa da, bir bebek yemek yemeye, üstünü değiştirmeye ve hatta kucaklanmaya ihtiyacı olduğunu ifade etmenin başka bir yolu olmadığı için ağlıyor demektir..Bir bebeğin ağlaması asla göz ardı edilmemelidir.

Kendinize biraz zaman ayırın.Çocuğunuzu, işinizi, eşinizi, her şeyi ön planda tutarsanız kendinizi yıpratmış olursunuz.Yorulduğunuzda çocuklarınız bunu fark edecek ve bu onları etkileyebilir.Bu nedenle, arada bir rahatlamak ve kendiniz için bir şeyler yapmak için biraz zaman ayırın.

Çocuğunuza dişlerine iyi bakmayı öğretmek, onun ömür boyu gülümsemesini sağlayacaktır.Düzenli kontroller, dişleri korumak için dolgu malzemeleri ve evde uygun diş bakımı, dişleri sağlıklı ve çürüksüz tutacaktır.İyi bir ağız bakımına erken yaşlarda başlamak, birçok sorunu ve ileriki yaşlarda olası hastalıkları önleyecektir.

Çocuğunuz, üzerine tükürdüğü için kıyafetlerini deli gibi giyiyorsa, yapmayınLekeli gömlekleri ve bodyleri atmayın.Bunun yerine, onları boyayarak veya süsleyerek onlara yeni bir hayat verin.Hem sevimli yeni bir kıyafet olacak hem de onları çöplükten uzak tutacaktır.

Çocuğunuz banyo yapmaktan korkuyorsa, küvete eğlenceli aktiviteler getirmeyi deneyin.Banyo köpüğünden özel parmak boyalarına kadar, banyo zamanını daha çekici ve daha az zahmetli hale getirebilecek çok çeşitli heyecan verici oyuncaklar var.Ayrıca korkmadığınızı ve korkmaması gerektiğini göstermek için çocuğunuzla birlikte küvete girebilirsiniz!

Harika bir ebeveyn olmak için çok şey gerekirher zaman doğru yapmakla ilgili olduğu kadar, ne kadar denediğiniz ve üzerinde nasıl çalıştığınızla da yapın.Bu makaleden de görebileceğiniz gibi, çocuklarınızla birlikte büyümek ve onlara yetişkin olmanın ne demek olduğunu göstermek için yapabileceğiniz pek çok şey var.

İlginizi Çekebilir
a-st