Şu Anda Kullanabileceğiniz Sağlam Sağlık Sigortası İpuçları

Şu Anda Kullanabileceğiniz Sağlam Sağlık Sigortası İpuçları
0

Şu Anda Kullanabileceğiniz Sağlam Sağlık Sigortası İpuçları

Sağlığınız, dikkate almanız gereken en önemli konulardan biri olmalıdır!Kendine dikkat etmelisin!Sağlığınızı korumak, ihtiyaç duyduğunuzda doktora gidebilmeniz için sağlık sigortasına sahip olmayı da içerir.Sağlık sigortası pahalı ve kafa karıştırıcı olabilir.İşte bu sularda yol almanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Serbest meslek sahibiyseniz sağlık sigortası masraflarınızın vergiden düşülebileceğini unutmayın!Sigorta primleriniz limit üstü bir kesinti olarak değerlendirilmelidir, bu da sigorta formlarındaki brüt gelirinizi düşüreceği anlamına gelir.Sigortanıza yatırdığınız parayı vergi beyannamenizde geri almak, mali durumunuza büyük fayda sağlayabilir.

Sağlık sigortanızı yaptıracak bir doktor bulmanız gerekiyorsa, şunu istersiniz:Öncelikle şirketten görev yapan doktorların listesini istemeniz gerekiyor.Bu, aramayı daraltmanıza yardımcı olabilir.O halde, sigortanızı ve yeni hastalarınızı şu anda kabul edip etmediklerini öğrenmek için doktorları aramak basit bir iştir.

Bazı kişilerin tam sağlık sigortasına ihtiyacı yoktur.Nispeten genç ve sağlıklıysanız, nispeten düşük riskli bir işte çalışıyorsanız ve ailenizde çok az hastalık geçmişi varsa, yalnızca ciddi sağlık sigortası satın almayı düşünebilirsiniz.Bu, bir gecelik konaklamanın maliyeti olan binlerce dolarlık hastane faturasını ödemenizi önleyecek, ancak primlerden de tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Bir gecelik konaklama için alışveriş yaparken vizyonunuzu dikkate almayı unutmayın.yeni sağlık sigortası poliçesi.Göz muayenelerine, gözlüklere, lenslere veya gözle ilgili diğer ekipmanlara ne kadar harcadığınızı bilmelisiniz.Hatta tuzlu su ve buğu önleyici mendil gibi temizlik malzemelerinin maliyetini de göz önünde bulundurmalısınız.

İşsizseniz ve tıbbi sorunlarınız varsa COBRA’ya abone olmalısınız.COBRA, işvereniniz sizi kovduktan sonra bile onun planına bağlı kalmanıza olanak tanır.Sigorta kapsamı için ödeme yapmanız gerekecek: İşvereniniz memnun kalacağınız bir plan sunuyorsa bu doğru karardır.

Sağlık sigortası günümüz toplumunun olmazsa olmazıdır.Nakit sıkıntısı çekseniz bile sağlık sigortanızın kapsamının kapanmasına izin vermeyin.Kapsamınızı korumak önemlidir.Poliçeniz yürürlükte kalmıyorsa, sağlık durumunuzun değişmesi durumunda aynı teminattan yararlanamayabilirsiniz.Sigortanızı kaybetme riskine girmeyin, sadece primi ödeyin.

Bazen işinizi kaybettiğinizde IRA’nızdan para çekip bunu sağlık sigortası primlerinizi ödemek için kullanmak mümkündür.Yaşadığınız yerde bunu yapmanıza izin verildiğinden emin olmak ve daha sonra bunu yapmanın herhangi bir cezası olup olmadığını öğrenmek için bir muhasebeciyle iletişime geçmelisiniz.

Yukarıda belirtildiği gibi,Sağlık sigortası, sağlığınıza dikkat edebileceğinizden emin olmanın harika bir yoludur.Ancak sağlık sigortasının kendisi pahalı olabilir ve zaman zaman anlaşılması zor olabilir.Bu makaledeki tavsiyelerle sağlık sigortanızın kapsamıyla ilgili doğru kararlar almaya daha hazırlıklı olmalısınız!

İlginizi Çekebilir