Kendinize Bir Bakın: Kişisel Gelişim İpuçları

Kendinize Bir Bakın: Kişisel Gelişim İpuçları
0

Kendinize Bir Bakmak: Kişisel Gelişim İpuçları

Kendi Kendine Yardım, son zamanlarda oldukça büyüyen bir harekettir.Kişisel gelişim asil bir hedef olsa da, kişisel gelişim süreci, uygun bilgiye sahip olmayan bir bireye birçok engelle karşılaşabilir.Bu makale, kendini geliştirmeye ve kendi kendine yardım yolculuğunda nasıl başarılı olacağına dair bir dizi ipucu içermektedir.

Duygusal huzursuzluğunuz için genellikle göz korkutucu olan kendi kendine yardım görevine katlanmanıza yardımcı olmak için,zihninizi tüm pozitif enerjilere ve çevreye açık tutmalısınız.Hayatınızda kötülerin gelişmesine izin verirseniz, sorunlarınızın üstesinden asla gelemezsiniz.Pozitif kalmak önemlidir.

Seçeneklerinizi deneyin.Boyut için yeni tutkular, kişilik özellikleri ve diğer kişisel dokunuşları deneyin.Kendinizi ifade etmenin doğal olarak gelen ve değerlerinizi kolaylıkla ileten yeni yollarıyla karşılaşabilirsiniz.Bu, kendinizi başkalarına yeni ve dürüst yollarla sunmanın ve kişiliğinizi dinamik tutmanın mükemmel bir yoludur.

Risk almaya, alışılmışın dışında düşünmeye veya kendinizi rahatınızın dışına çıkarmaya hazırlıklı olunkişisel gelişim yolundaki bölge.Bu, 40 yaşında bir Cadılar Bayramı kostümü giymek kadar aptalca ya da farklı bir ülkeyi ziyaret etmek kadar hayatınızı değiştirmek kadar aptalca olabilir.Risk almak, daha güçlü olmamızı ve zorluklarla doğrudan yüzleşmemizi sağlar.

Sadece kendi kendinize konuşmayın.Kendinize veya başkalarına danışman olmak gerçekten çok kolay.Gerçekte harekete geçmek çok daha zor.Öyleyse, sizin durumunuzda olan başka birine verebileceğiniz tavsiyelere bakın ve kendi sözlerinizi dinleyin.Ardından, vereceğiniz tavsiyeye göre hareket edin.

Kendinizden daha büyük bir sosyal veya çevresel amaca katkıda bulunun.İster bir görev gezisi, ister bir gece barınağında hizmet sırası, ister sosyal haklardan yoksun çocuklar için başrol oyunları olsun, kendinizi ve başkalarına hizmet etme sevginizi geliştirmek için yeni ve olumlu yollar öğreneceğinizden emin olabilirsiniz.

Yaşlı akrabalarınız ve arkadaşlarınızla konuşun.Yaşlı insanlar, genç insanların sahip olmadığı hayat hakkında bilgeliğe sahip olma eğilimindedir.Daha yaşlı akrabalarınız ve arkadaşlarınızla sorunlarınız ve hayatınız hakkında konuşmak, kendi başınıza ulaşamayacağınız içgörü ve bilgelik elde etmenize olanak sağlayabilir.

İleride fazladan yol kat etme alıştırması yapınsenin rutininHer hafta, tamamlanması gereken belirli bir proje seçin, ardından normalde elde etmeye çalışacağınızdan çok daha iyi sonuçlar elde etmek için daha fazlasını yapın.Bu, kendinizi titiz ve titiz biri olarak geliştirmenize yardımcı olacak ve mesafe kat etme konusunda üne sahip olacaktır.

Stres yönetimi gerçekten hayattan zevk almanıza yardımcı olacak.Hayatınızdaki günlük stresi azaltmanın bir numaralı ipucu organize olmaktır.Gününüzü yönetmek için her şeyi bir araya getirmeye çalışırken son dakika karışıklıklarını ortadan kaldıracaktır.Stresin bu kısmını hayatınızdan çıkarmak uzun bir yol kat edecektir.

Bu makalenin başında tartışıldığı gibi, kişisel gelişim arayışı sağlıklı ve olumlu bir çabadır.Kendini geliştirmede başarılı olmak için herkesin uyması gereken birkaç önemli tavsiye vardır.Bu makalenin tavsiyesini uygulayın ve kendi kendine yardım hedeflerinize ulaşmada bir adım öne geçin.

Yazar Hakkında

Yorum Yap