Kişisel gelişim ve motivasyon için temel anahtarlar

Kişisel gelişim ve motivasyon için temel anahtarlar
0

Kişisel gelişim ve motivasyonun temel anahtarları

Kişisel gelişim ve motivasyonun üç anahtarı nedir?

1.İLHAM.

İlham, motive kalmak ve kendini geliştirmek için çok önemlidir.İşinizle ilgilenmiyorsanız, motivasyon seviyeniz asla yüksek olmayacak ve ilginizi çok uzun süre sürdüremeyeceksiniz.

İlham seviyenize dürüstçe bakın.İşe gitmek için heyecanlı mısınız yoksa bu bir zorunluluk mu?Kağıt üzerinde iyi görünen ancak gerçekte onları hiç ilgilendirmeyen bir işletmeyi seçen insanların sayısına şaşıracaksınız.

Bu kişiler oldukça yorgun ve ilgisiz olacaklarçünkü küçük bir işletme sahibi olarak karşılaşacakları zor zamanlarda onları ayakta tutacak ilhamları veya tutkuları yok.

İşinizi sevmiyorsanız, nasıl yeniden yapabileceğinizi düşünün- küçük işletmenizi ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılayacak şekilde odaklayın.Veya tamamen bir değişiklik yapmayı düşünün.İlham olmadan, kişisel gelişimi denemek için bile motive olmaz.

2.HEDEF BELİRLEME.

Kısa ve uzun vadeli hedef belirleme, her işletme sahibi için hayati önem taşır.Hedef belirlemezseniz, hangi kişisel gelişim yolunu seçeceğiniz konusunda kesin bir amacınız olmaz.

Şirketinizin yönünden emin değilseniz nasıl motive olabilirsiniz??

Hedeflerinizi yazılı hale getirmek için zaman ayırın.Bir iş planı ürkütücü gelebilir, ancak gerçekte hedefler, stratejiler, uygulama ve bütçeden başka bir şey değildir.Kendi iş planınızı yazın ve en az yılda bir kez güncelleyin.

Saatler, günler veya haftalar içinde gerçekleştirilebilecek “mini hedefler” ile daha iddialı “tamamlanması yıllar alabilen büyük hedefler”.Yıl boyunca bu plana başvurun.

Fakat bir iş planı gerçekten motive olmanıza yardımcı olabilir mi?Tabii ki.Yazılı hedefler, kendinizi daha profesyonel ve işinizle kesinlikle daha bağlantılı hissetmenizi sağlayacaktır.Ayrıca sizi her gün iş hedeflerinizi yeniden icat etmekten kurtarır.

3.AĞ OLUŞTURMA.

Motivasyon kazanmanın ve bu motivasyonu sürdürmenin bir diğer önemli faktörü de diğer küçük işletme sahipleriyle ağ oluşturmaktır.Hiç kimse tüm bilgiyi bilemez.

Ancak, birkaç kişi birlikte çalışmaya başladığında, zorluklar aşılmayı bekler.

Aslında, yalnız çalışmanın izolasyonu, girişimci olmanın en zor yanlarından biridir.Başkalarının yardımı olmadan asla kendini geliştirme yolunda ilerleyemezsin.Karşılıklı destek motive edicidir.

Topluluğunuzdaki veya çevrimiçi diğer kişilerle bağlantı kurarak işinizi kolaylaştırın.İşletmeler birbiriyle ilişkili olmasa bile, genellikle ortak bir zemin ve birlikte çalışma yolları bulacaksınız.

Pek çok başarılı girişimci, doğru ağ oluşturma grubunu bulmanın, şirketin büyümesinde bir dönüm noktası olduğunu bildiriyor.işletme.Bir ağ oluşturma grubu, birlikte çalışarak üyelerinin daha nitelikli satış fırsatları oluşturmasına ve sorunları daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çözmesine yardımcı olabilir.

Fikir, uzmanlık ve deneyim paylaşmak aynı zamanda motivasyonun ve benliğin paha biçilmez bir yönüdür.iyileştirme.

Kendi işletme sahiplerinden oluşan kişisel ekibiniz, kendi işinizi yürütmenin yükü çok fazla göründüğünde enerjinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ağ ekibinizle birliktegüvenin, daha kısa sürede daha fazlasını başarabilir ve muhtemelen süreçte daha fazla eğlenebilirsiniz.Yalnız olmadığınızı bildiğinizde kendinizi geliştirmek için motive olacaksınız.

Yazar Hakkında

Yorum Yap