İnternet BS Dolu

İnternet BS Dolu
0

İnternet BS Dolu

Montana’daki Büyükannemin çiftliğinde küçük bir çocukken, bana BS öğütücü adında komik, küçük bir cihaz verildi.Eminim bazılarınız görmüş veya en azından duymuşsunuzdur.Bu, içinde biri yatay diğeri dikey uzanan iki oluk bulunan küçük bir tahta bloktu.Ayrıca, olukların her birine bağlı iki küçük dikdörtgen bloğun takılı olduğu bir krank da vardı.Arkasında şu sözler vardı.”BS Turn Crank Durumunda.”Küçük mekanizmanın amacı, birisinin BS ile dolu Ahhhhhhhhhh!Şimdi hatırlıyorsunuz.

Aslında burada bahsedeceğim türden bir BS değil.Sizinle tartışacağım BS, İş Başarısı, özellikle de İnternet İş Başarısıdır.

Google’da 280.000.000 İnternet işletmesi başarı listesi var, bunların 48.000.000’i yahoo’da ve 5.450.725’i MSN’de listeleniyor.Bu listelerin her biri, şu veya bu şekilde İnternet İş Başarısı hakkında fikir verir.İnternet Pazarlamacılığı İş Başarısı, Anneler Evde Çalışmak için İnternet Ticareti Başarısı, Satış Ortağı Pazarlamacı için MLM İnternet Ticareti Başarısı ve İnternet Ticareti Başarısı hakkında bilgiler gibi listeler.

Bu İnternet’in her biri ve her biriİş Başarı arenalarının bir ortak noktası vardır.Bu ortak nokta, İnternet’e yeni başlayanlar için eğitim ve deneyimli İnternet gazileri için eğitimdir.

İnternet İş Başarısında eğitimin önemi o kadar büyüktür ki, en büyük eğitim pazarını oluşturmuştur.Google’da 1.440.000.000 girişle Yahoo’da 210.000.000 giriş ve MSN’de 31.175.263 girişle dünyada.

Herhangi bir işletmede olduğu gibi, uygun eğitim olmadan başarı imkansızdır.İşletme eğitiminde dikkate alınması gereken bir şey, İnternet işletme eğitimi dahil, başarılı olmak için gereken eğitimin tek yönlü olmamasıdır.Öğrenilmesi gereken pek çok farklı alan var.

Bu alanların başarılı İnternet işletmeciliği eğitimi için temel unsurlar olduğunu düşünüyorum.

·İş planlaması

· Pazarlama kavramları/stratejisi

· Hedef Pazar

· Ürün bilgisi

· İnternet Güvenliği/ Bağlantı Koruması

·Temel muhasebe/defter tutma

İş Planlaması

Bir iş planı oluşturmak, işletmenizin başarısı için muhtemelen yapabileceğiniz en önemli şeydir.

Bir iş planına sahip olmak, İşletmenizi tanımlar.Hedeflerinizi tanımlar ve şirketleriniz devam ederken hizmet eder.Temel bileşenler cari ve proforma bilanço, gelir tablosu ve nakit akışı analizini içerir.Kaynakları düzgün bir şekilde tahsis etmenize, öngörülemeyen komplikasyonları halletmenize ve iyi iş kararları almanıza yardımcı olur.İyi bir iş planı, şirketiniz ve borç alınan parayı nasıl geri ödeyeceğiniz hakkında özel ve düzenli bilgiler sağladığından, herhangi bir kredi başvurusunun çok önemli bir parçasıdır.Ayrıca satış personelini, tedarikçileri ve diğerlerini operasyonlarınız ve hedefleriniz hakkında bilgilendirir.

Bir iş planı başlatma ve yazma hakkında bilgi almak için en iyi yer burasıdır.Amerika Birleşik Devletleri Küçük İşletme Yönetimi, iş planı temel bilgileri Web sayfanızı başlatıyor.

Pazarlama kavramları/Strateji

Ödevinizi yapın.İnternet İşinizi pazarlamanın tüm farklı yollarını öğrenmek.Başarılı bir İnternet işletmesini pazarlamanın birkaç harika yolu, haber bültenleri, bloglar, RSS beslemesi, katılım listesi veya güvenli liste aracılığıyla e-posta kampanyalarıdır (SPAM’lerin asla yasalara aykırı olduğunu unutmayın ve her şeyi kaybedersiniz.) Ayrıca arama motoru pazarlamacılığı;PDF e-kitap pazarlama ve marka bilinci oluşturma veya ücretsiz eşantiyonlar.Başarılı İnternet İşinizi işaretlemenin bir başka harika yolu da İnternet dışında pazarlama yapmaktır.Gazetelere, yerel yayınlara ve dergilere ilan verebilirsiniz.Çevrimdışı çevrelerde bilindiği gibi salyangoz posta veya Doğrudan posta vardır.Televizyon ve radyo reklamlarının web sitenize birçok yeni iş getirebileceğini de unutmayın.

Hedef Pazar

Wikipedia Free Encyclopedia, Hedef pazarı bu şekilde tanımlar.Hedef pazar, belirli bir ürünün pazarlandığı pazar segmentidir.Genellikle yaş, cinsiyet ve/veya sosyo-ekonomik olarak tanımlanır

Hedefleme stratejisi, hizmet vermek istediğiniz müşterilerin seçimidir.Hedefleme stratejisiyle ilgili kararlar şunları içerir:

· Hangi segmentler hedeflenmeli?

· Kaç ürün sunulmalı?

· Hangi ürünler, hangi üründe sunulmalı?segmentler

Hedeflemenin üç adımı vardır:

· Pazar segmentasyonu

· Hedef seçimi

· Ürün konumlandırma

Hedefleme stratejisi kararları aşağıdakilerden etkilenir:

Pazar olgunluğu

· Çeşitlilikalıcı ihtiyaç ve tercihlerinin oranı

· Rekabetin gücü

· Karlılık için gereken satış hacmi

Hedefleme seçici olabilir (ör. odaklanmastratejisi, pazarda uzmanlaşma stratejisi veya niş stratejisi) veya kapsamlı (ör. tam kapsam, toplu pazarlama veya ürün uzmanlığı).

Kısacası Müşterilerinizi tanıyın.biraz araştırma yapNeyin sıcak neyin sıcak olmadığını öğrenin.Müşterilerinize başarıyla satan diğer İnternet pazarlamacıları nelerdir?Rakibiniz Gizmo’larını ne kadara satıyor?Gizmo’nuz kadar sağlamdır.Rakibiniz onu yeşil alabilir.Müşterileriniz yeşil olmasını istiyor.Yeşil alabilir misin?

Müşterilerinizin ne istediğini öğrenin ve onlara bunu satın.

Ürün bilgisi

Ürün bilgisi birçok farklı biçimde gelir.Örneğin, ürün özellikleri ve kullanım amacı.Ürün derneği, nasıl çalıştığı ve neyin nereye gittiği.Başarılı bir İnternet pazarlamacısı, ürünlerinin özelliklerini ve müşterilerini satın almanın onlar için ne kadar değerli olduğuna ikna edecek kadar iyi kullanmasını bilmelidir.

İnternet satışı, insan temsilcisini ortadan kaldırır.Bu nedenle, müşterilerin ihtiyaçlarını tahmin etmek için destek ürünleri ve hizmetleri ve ürün özelliklerinin ürünün kullanımıyla nasıl ilişkili olduğunu önerin.Başarılı İnternet pazarlamacısı, ürün bilgisini içeriğe çevirmelidir.

Ürününüzle ilgili web içeriği oluştururken bahsetmeniz gereken bir şey var.Kendinize şunu sorun, müşterilerimin ihtiyaç duyabileceği veya kullanabileceği başka bir ürün veya hizmet var mı, ürünüm/hizmetimle onu geliştirecek veya daha iyi hale getirecek bağlantı kurabileceğim herhangi bir şey var mı?Öyleyse, indirimli bir özel fiyat olarak sunabilir veya indirimi tamamlamanıza yardımcı olması için ücretsiz bir hediye olarak kullanabilirsiniz ve kaydolduğunuz e-posta listeniz için bir ad ve e-posta adresi alabilirsiniz.

İnternetGüvenlik/ Bağlantı Koruması

İnternet pazarlamacılığıyla ilgileniyor olmanız veya ara sıra oyun oynamayı ve arkadaşlarınızla sohbet etmeyi sevmeniz fark etmez.İnternet güvenliği, göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeydir.

Ne olduğu ve sizi nasıl etkileyebileceği çok önemlidir.

Bilgisayarİnternet güvenliği olarak da bilinen güvenlik, yetkisiz davetsiz misafirlerin bilgisayar sisteminizin herhangi bir bölümüne erişmesini engeller ve tespit eder.Birisinin sisteminize girmeye çalışıp çalışmadığını veya başarılı olup olmadığını algılayabilir, ayrıca ne yapmış olabileceklerini veya sisteminizdeyken ne tür Casus Yazılım/Kötü Amaçlı Yazılım yerleştirmiş olabileceklerini de söyleyebilir.

Genellikle siyah şapka korsanı veya korsan olarak bilinen davetsiz misafirin bilgisayarınıza erişmesinin birkaç yolu vardır.Bu yollardan bazıları geçilebilir.

Truva Atları

Bilgisayarınızı saldırganların kontrol etmesine veya spam e-postalar göndermek için bilgisayarınızı kullanmasına açan anahtar kaydediciler ve arka kapılar dahildir.

Solucanlar

Bagle ve diğerleri, genellikle e-posta eki olarak gelen solucan virüsleridir.Solucanlar kayıtlı tüm verilerinizi yok edebilir.

Çeviriciler

Modem bağlantınızın içeri arama numarasını, yüksek telefon faturalarına neden olan özel tarifeli numaralarla değiştirin.

Casus Yazılım

Reklam Yazılımları ve Korsanlar sürekli olarak rahatsız edici pop-up reklamlar gösterir ve özel verilerinizi de gözetler.

Siyah şapkalı bir bilgisayar korsanı erişim elde ettiğindesenin bilgisayarına.Masaüstünüzü ele geçirebilir ve her türlü bilgisayar suçunu işleyebilirler.Casus yazılımlar, virüsler, solucanlar ve diğer kötü amaçlı parazitler yerleştirerek parolalarınızı, kredi kartı ve banka bilgilerinizi çalabilirler.Tuş takımınızdan yaptığınız her tuş vuruşunu görebilirler veya bilgisayarınızı tamamen ele geçirebilirler.

Adrian Ling, Spyware Secrets Exposed adlı harika e-kitabında “Bugün, güvenlikprofesyoneller, İnternet’e bağlı tüm bilgisayarların %91’inden fazlasına casus yazılım bulaştığını tahmin ediyor!”

Bu, siyah şapkalı bilgisayar korsanları ve korsanlar için buzdağının yalnızca görünen kısmı, çünkü onlarBilgisayarınıza daha sonraki bir tarihte bilgisayarınızı istismar etmelerini sağlayan mantık bombası adı verilen bir kod parçası.Bu kod, belirli bir zamanda veya belirli bir koşul karşılandığında kötü amaçlı bir işlevi başlatır.Bu hackleme yöntemi genellikle siyah şapkalı hacker’ın yerini ve kimliğini ve siber suçları için bilgisayarınızı kullanarak saldırı noktalarını gizlemek için yapılır.Bu, siyah şapkalı bilgisayar korsanına kadar uzanan herhangi bir kötü niyetli davranışın izini sürmeyi neredeyse imkansız hale getirir.

Siyah şapkalı bilgisayar korsanlarının ve korsanların oluşturduğu bir başka sorun da İnternet pazarlamacıları ve satış ortaklarına yöneliktir.Bu sorun, Web sitesi ödeme kapısı sayfası, indirme sayfası ve satış ortağı bağlantısı hırsızlığıdır.

Web sitesi ödeme kapısı sayfası, indirme sayfası hırsızlığı, siyah şapkalı bir bilgisayar korsanının bir ayna ödemeli kapı sayfası oluşturduğu ve ardından yeniden yönlendirdiği yerdir.web sitesi sahiplerinin web sitesi, müşterinin ödemesini kendi ödeme kapısına öder.Daha sonra müşteri aynalı bir indirme sayfasına yönlendirilir, dijital ürünü indirir.Siyah şapkalı bilgisayar korsanı bunu Pharming adlı bir süreçle yapıyor.

Bir ABD Hükümeti bilgi web sitesinde yakın zamanda yayınlanan bir makalede, bir FBI uyarısı belirtildi.Pharming, kullanıcılardan gizli bilgileri ele geçirmek için meşru bir Web sitesindeki sayfaların kopyalarını içeren sahte bir Web sitesi kurmaktır.DNS sunucularına girerek ve IP adreslerini değiştirerek (bkz. DNS ele geçirme), kullanıcılar, en azından DNS kayıtları geri yüklenene kadar bir süre için otomatik olarak sahte siteye yönlendirilir.Bence bugüne kadar gördüğüm 1 numaralı casus yazılım ve kötü amaçlı yazılım önleme programı, emsisoft’un a-squared adlı bir programı olmalıdır.

Türü ne olursa olsunGerçek şu ki, bilgisayar güvenliğine sahip değilseniz, istila edileceksiniz.Kendinizi koruyun.

Temel Muhasebe/Defter Tutma

İnternet güvenliğinin yanı sıra, temel muhasebe ve defter tutma bilgisi, herhangi bir işte başarılı olmanız için alabileceğiniz en önemli eğitimdir.Ne getirdiğinizi ve ödediğinizi bilmek ve bunu bir defterde takip etmek, Temel Muhasebe/defter tutmadır.

Yeni başlamış olmanız veya bir işte çalışmış olmanız fark etmez.mayıs seneleri boyunca nelerin gelip neleri ödediğinin kaydını tutmak büyük önem taşımaktadır.

Sadece Kâr-Zarar tespiti için değil, aynı zamanda kayıtların tutulması zorunludur.vergi zamanı.Çünkü Sam Amca, zor kazandığınız paranın ne kadarını aldığını bilmek istiyor.

Küçük bir defter tutabilir veya Microsoft Excel kullanarak bilgisayarınızdaki her şeyi takip edebilirsiniz.Daha da iyisi, Quicken veya Quick Books gibi bir muhasebe/defter tutma yazılım paketi satın alabilirsiniz, Microsoft Money de iyidir.

Vaktiniz yoksa veya vaktiniz varsaKarmaşık programları çözemiyorsanız, bütçeniz elverdiğince her şeyi takip etmesi için bir muhasebe/muhasebe firması tutmanız gerekir.

Vergi Süresi söz konusu olduğunda bunu kesinlikle tavsiye ederimDefterlerinizi nasıl takip ederseniz edin, dışarı çıkıp vergilerinizi profesyonel bir Vergi şirketine veya muhasebecinize yaptırırsınız.

İş Başarısı

İnternet iş başarısıgarantisi yok.Bu nedenle, genel olarak yaşam için özel bir garanti yoktur.Başarı, nasıl yaparsanız yapın, ne yaparsanız yapın.

İşletme eğitiminin henüz ele almadığım son bir biçimi daha var.Bu, Hard Knox’un okuludur.

Deneyim en iyi öğretmendir derler.Fiyat koyamazsınız.İnternetten sipariş edemez veya bir kitaptan öğrenemezsiniz.Bir sınıfta oturup onu alamazsın.Diplomanızı almanın tek yolu dışarı çıkıp onu ilk elden deneyimlemek, Yaşayın!

.

Yazar Hakkında

Yorum Yap