Kişisel Gelişim İçin Meditasyonu Kullanmaya İlişkin İpuçları (2)

Kişisel Gelişim İçin Meditasyonu Kullanmaya İlişkin İpuçları (2)
0

Kişisel Gelişim İçin Meditasyonu Kullanmaya İlişkin İpuçları

Kişisel gelişim, kendi yaşamınızda değişiklik yapma gücüdür.Bu, birçok kişinin başarmaya çalıştığı bir şeydir ve bazıları da değişiklik yaparak çok başarılı olurlar.Peki kendinizi kişisel gelişim yoluyla büyük başarılara imza atanlar arasında nasıl sayabilirsiniz?Bu makalede, olumlu bir şekilde kişisel gelişim sağlamanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını tartışacağız.

Yaptıklarınızla gurur duymayı öğrenin.Belki işinizden nefret ediyorsunuz ya da ebeveyn olmaktan yorulmuşsunuzdur.Aynı gemide milyonlarca insan olduğunu unutmayın.Sadece akşam yemeğini zamanında hazırlamak veya işiniz için aynı anlamsız projeleri tekrar tekrar bitirmek olsa bile, küçük başarılarınızla gurur duyun.

Harika bir kişisel gelişim ipucu:tam olarak ne istediğini anla.Belirsiz veya bulanık hedefleriniz varsa, bunları gerçekleştirmeye yaklaşmanız pek olası değildir.Açık ve odaklanmış hedeflere sahip olmak çok daha iyidir çünkü bunlar size her gün bir amaç duygusu verir.

Kişisel gelişimi sağlamanın iyi bir yolu özverili olmaktır.Başkalarına yardım ederek sizin için önemli olan şeyleri feda ettikçe, gerçek benliğinizi fark etmeye başlayacaksınız.Başkalarına değer vermek ve onlara yardım etmek, gerçek benliğinizi anlamanızı sağlar ve ne kadar çok fedakarlık yaparsanız, kendinizin o kadar farkına varırsınız.

Kişisel gelişim üzerinde çalışırken bu çok önemlidir.Başarınızın net ve canlı bir resmine sahip olmak için.Bu başarıyı sık sık düşünün, özellikle de uyanırken ve yatarken.Başarı vizyonunuzu hatırlamak, size zorluklara rağmen planınıza sadık kalma motivasyonunu verecektir.

Her zaman bir şeyler istemeye, özellikle de her zaman daha fazlasını istemeye kapılmak kolaydır.Ayrıca her zaman şükretmeyi de unutmamalısınız.Mutluluğun varlığına şükran duymaktır.Her gün şükrederek, normalde özleyeceğiniz küçük şeyleri fark etme olasılığınız artar.Ne kadar huzurlu ve mutlu olacağınızı fark edeceksiniz ve bu sizi kişisel olarak geliştirecektir.

Kişisel gelişiminiz için bir hedef belirlerken onu zorlayıcı hale getirdiğinizden emin olun, ancak bunuimkansız.İmkansız bir hedef belirlemek, çok kolay bir hedef belirlemek kadar gelişiminize zarar verebilir.Çok moral bozucu olabilir.Gerçekçi olduğunu düşündüğünüz bir hedef bulun ve çıtayı biraz daha yükseltin.Bu şekilde, kesinlikle başarısızlıkla karşılaşmadan kendinizi zorlayacaksınız.

Kendinizi her gün geliştirmek için tek bir şey yapın.Küçük iyileştirmeler eklenir ve olduğunuz kişiyi tanımlar.Günlük kişisel gelişim hedeflerine ulaşmak sizi yalnızca yaptığınız şeylerde daha iyi yapmakla kalmayacak, aynı zamanda ruh halinizi ve kendinize olan güveninizi de geliştirecektir.Her gün bir önceki güne göre biraz daha iyi olmaya çalışın.

Hepimiz kişisel gelişim yoluyla başarılı olmaya çalışıyoruz.Bazıları çok başarılı, bazıları ise boş boş oturup değişimin gerçekleşmesini bekliyor.Kendinizi kişisel gelişim yoluyla büyük başarı elde edenlerin arasında saymak, arzulanacak bir şeydir.Bu yazıda yardımcı olabilecek bazı önemli ipuçlarını tartıştık.Kendi büyük başarılarınızı görmek için bunları kullanın.

İlginizi Çekebilir
gor-n