Sağlık Sigortası Seçeneklerinizi Anlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları!

Sağlık Sigortası Seçeneklerinizi Anlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları!
0

Sağlık Sigortası Seçeneklerinizi Anlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları!

Herkesin sağlık sigortasına ihtiyacı vardır.Ne yazık ki herkes sağlık sigortasını karşılayamıyor ve yine de toplumda yer almaya yetecek parası kalmıyor.Sağlık sigortasını karşılayabilseniz bile, belki bunu kafa karıştırıcı buluyorsunuz.Poliçenizle alabileceğiniz tüm seçenekler biraz göz korkutucu olabilir.Değerli bir sağlık sigortası planı bulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

İşiniz istikrarlı değilse düşük maliyetli bir plan düşünün.Devlet sağlık sigortası poliçeleri, işinizi kaybetmeniz durumunda size aynı teminatı sunacaktır ancak primin tüm masrafını kendiniz karşılamanız gerekir.Zor zamanlarda, iş yerinizden ayrılmanız gerekirse poliçenizi ödeyebileceğinizden emin olun.

Sağlık sigortanızın kapsamını yıldan yıla inceleme fırsatını değerlendirin.Grup kapsamınız varsa kanunen bu seçeneğe sahipsiniz.Kendi sağlık sigortanızı satın alırsanız, artık ailenize daha uygun, daha iyi avantajlara veya daha iyi fiyatlara sahip bir poliçenin bulunduğunu görebilirsiniz.

Özellikle sağlık sigortası şirketlerine karşı her zaman dürüst olun.poliçeye başvuruyorsunuz.Sigorta şirketleri müşterilerinin tıbbi geçmişlerinin doğru olduğundan emin olmak için düzenli olarak kontrol eder.Henüz yapmadıysanız bu, sigorta kapsamının reddedilmesine, hatta halihazırda uygulanmakta olan bir poliçenin iptal edilmesine neden olur.

Bir Sağlık Tasarruf Hesabı başlatmalısınız.Hesap, önceden vergilendirilmiş parayı her türlü tıbbi harcama için kullanılabilecek bir hesaba kaydetmenize olanak tanır.Bu aynı zamanda, Sağlık Tasarruf Hesabı’ndaki fonu bunun için kullanabileceğiniz için, yüksek indirim oranlarına sahip politikaların dengelenmesine yardımcı olmak için de kullanılabilir.

Kişisel sağlıkla ilgilenen bir kişiysenizSigortanız varsa ve belki yılda bir veya iki kez doktora gidiyorsanız Sağlık Tasarruf Hesabı’na bakmalısınız.Primi düşük ama indirimi yüksek olan bir sigortaya benziyor.Prim için harcamadığınız para, beklenmedik sağlık harcamalarınız olduğunda kullanmak üzere vergi öncesi bir hesaba aktarılır.

Sağlık sigortasına imza atarken bu son derece önemlidir.tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olmanız önemlidir.Bir hata yaptıysanız veya yanlış bilgi verdiyseniz sigorta şirketi, poliçenizi kullanmanız gerektiğinde poliçenizin geçersiz olduğunu beyan edebilir ve herhangi bir ödeme yapmayı reddedebilir.

Kaydolunesnek bir harcama hesabı.Kendi sağlık sigortası masraflarınızı ödüyorsanız, bir HSA’ya geçmeyi düşünün.HSA, vergiden muaf olarak katkıda bulunabileceğiniz ve daha sonra, karşılaştığınız tüm tıbbi masraflar için yine vergiden muaf olarak parayı çekebileceğiniz bir Sağlık Tasarruf Hesabıdır.

Sağlık sigortasına sahip olmak,çok büyük bir rahatlama.Kendi başınıza iyileşebilmeniz ihtimaline karşı doktor ziyaretlerini ertelemenize artık gerek yok.Artık felaket ve çok talihsiz bir şeyin gerçekleşmesi konusunda endişelenmenize gerek yok.Bu ipuçlarını iyi bir şekilde kullanın ve mutlu, sağlıklı bir yaşam sürün.