Türkiye Merkezli Bitcoin Borsaları

Türkiye Merkezli Bitcoin Borsaları
0

Sanal paralar ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra ticaret yapılması ve bir takım borsaların kurulması söz konusu olmuştur. Dünya üzerinde çeşitli örneklerinin ortaya çıkması kısa bir süre sonunda Türkiye’de de ticaretinin yapılıyor olmasından dolayı borsa oluşturulmasını zorunlu bir hale getirmiştir. İlk kurulan bitcoin borsasının hemen ardından fazla bir zaman geçmemesine karşılık ikinci ve üçüncü borsalar da açıldı. Türkiye merkezli bitcoin borsaları zaman içinde sayısız bir hal alarak ticaret yapanlar için yeni merkezler olmaya başladı. Birçok borsa içinden fiyat kıyaslaması yaparak ticareti daha da rekabet içinde yaşanır bir hale getirmeleri de ticareti yapanlar açısından oldukça olumlu bir durum oldu.

Bitcoin Borsası

Diğer işlem gören borsalardan farklı olmayacak şekilde Bitcoin alım ve satımı yapılmasını sağlayan ortamlara verilen isimdir. Bu platformlar aracılığı ile alım ve satım işlemleri yaparken diğer taraftan da güvenli bir şekilde ticaret yapmanızı da garantilemiş olursunuz. Borsalarda bitcoin fiyatlarının belirlenmesi söz konusu değildir. Sadece işlem hacmine bağlı olarak alım ve satımlardaki trendler ile ticaret yapılmasına olanak tanır. Düşük komisyonlar karşılığında alım ve satım imkânı tanıyan yerlerdir.

Türkiye Merkezli Olanlar

Birçok Bitcoin borsası bulunuyor olmasına karşılık genelde en çok tercih edilen borsalar her zaman bel kemikleri olarak kabul edilir. Bu şekilde bir sıralama yapılmak istendiğinde ilk sırada Bitlo.com borsası yer alabilir. Borsalara üyelik oluşturduktan hemen sonra alım ve satım yapma işlemlerine başlayabilirsiniz. Birden fazla kripto konusunda destek sağlar. İkinci olarak ise Ovis.com.tr sitesinden yararlanmanız da mümkün olabilir. Piyasaya hızlı girmesine rağmen 7/24 kesintisiz hizmet sağlamasından dolayı çağrı merkezi konusundan dolayı tercih edilir bir borsadır. BTCTurk.com sitesi de sıklıkla kullanılan borsalar arasında yer alır. İlk kurulan Bitcoin borsası olmasından dolayı da ayrı bir özelliği bulunur.

Neden Borsa Tercih Edilir?

Borsalar güvenli ticaret için imkân tanıyan yerlerdir. Aynı zamanda piyasadaki serbest alış ve satış yapan yerlere kıyasla her zaman daha iyi ticaret yapılma şansı sunduklarından dolayı tercih edilmelidir.