Noel Ağacı Tarihini Baş Aşağı Çevirmek

Noel Ağacı Tarihini Baş Aşağı Çevirmek
0

Noel Ağacı Geçmişini Ters Çevirmek

Baş aşağı Noel ağaçlarının tarihi, Avrupa sakinlerinin Noel ağaçlarını baş aşağı astığı orta çağlara kadar giderkutsal üçlünün bir temsili olarak aşağı.Tabii ki, bugünün Noel ağacını göstermenin en yaygın yöntemi bu değil, şu anda temsil ettiği şey, sağ tarafı yukarı, ağacın cenneti gösteren ucu.Bu modern tutum ve tarz nedeniyle, ters çevrilmiş bir Noel ağacının saygısızlık veya en azından saygısızlık işareti olabileceğini düşünenler var.

Yine de net bir ters geçmişNoel ağaçlarının altında bunun nasıl gerçekleştiğini biraz biliyoruz.

MS 600’de bir İngiliz keşiş, Tanrı’nın sözünü vaaz etmek için Almanya’ya gitti.İlk dünyevi Noel süslerinin evi olmaya aday Thüringen’de çok zaman geçirdi.Burada keşiş, ters çevrilmiş Noel ağacı tarihine göre, üçgen şekli baba Tanrı, Oğul Tanrı ve Kutsal Ruh Tanrı’dan oluşan Kutsal Üçleme’nin bir temsili yapmaya karar verdi.

Döndürdüğü Avrupalılar, keşişin baş aşağı Noel ağacına saygı duymaya başladılar, bu yüzden tarih bize Tanrı’nın Ağacı olarak söylüyor.1100’lerde baş aşağı ağaç neredeyse tüm orta Avrupa tavanlarından sarkıyordu.

İlk süslenmiş Noel ağacı 1510’da Letonya’da ortaya çıktı.O yüzyıldan kısa bir süre sonra tarih bize, Martin Luther’in çocuklarına gece gökyüzünde yıldızların nasıl parladığını açıklamanın bir yolu olarak bir Noel ağacını mumlarla süslediğini söyler.

Rengarenk dekore edilmişHenüz ters dönmemiş Noel ağaçları ilk kez 1601’de Almanya’nın Strasbourg kentinde belgelendi. Süslemeler arpa şekeri kıvrımları, gofretler ve rengarenk çiçeklerdi.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap