Wakeboard Tekne Çeşitleri

Wakeboard Tekne Çeşitleri
0

Wakeboard Tekne Türleri

Uyanıklıklı su kayağı teknesini seçmek, doğru türde tekne teknesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.Sıradan teknelerin aksine, su kayağı tekneleri daha büyük bir dümen suyu oluşturan bir cihazla birlikte gelir.Bu uyandırmalar, bir yandan diğer yana atlarken hava hileleri yapmanızı sağlar.Wakeboard teknesi seçmek kolay bir süreç gibi görünse de aslında aralarından seçim yapman gereken birden fazla tür var.

Wakeboard teknelerinin en popüler biçimi, vDrive’a sahip teknelerdir.teknenin arkasında motora sahip olanlar.Tipik olarak bunlara içten takmalı tekneler denir.Ancak, diğer su kaykaylı tekneler, motoru teknenin ortasında bulunan doğrudan tahrikli tekneler olabilir.

Öyleyse, bir su kaykayının dümen suyu oluşturmasına olanak tanıyan teknoloji söz konusu olduğunda,Aralarından seçim yapabileceğiniz üç teknoloji türü.Bunlardan ilki balast teknolojisidir.Wakeboarding teknolojisinin en yeni standardıdır.Bu, balast tanklarının tekne gövdesinin içine yerleştirildiği ve ardından sürüş alanındaki bir şalter aracılığıyla doldurulup boşaltılabildiği yerdir.Balast ne kadar ağırsa tekne o kadar alçalır ve bu da tekne hareket ettikçe daha büyük bir dümen suyuyla sonuçlanır.

İkinci seçenek, teknenin arkasında metal bir yapı kullanan kama teknolojisidirpervanenin yanında.Bu, dümen suyunun şekillendirilmesine yardımcı olur ve sürücünün, sürücünün ihtiyaçlarına göre dümen suyu ince ayarını yapmasına olanak tanır.Birçok Malibu teknesi kama teknolojisi kullanır.

Son olarak, birçok üretici tarafından yıllardır balast teknolojisiyle birlikte kullanılan gövde teknolojisi var.Bu kombinasyon, kayıkçıların en iyi hava manevralarından bazılarını elde etmelerini sağlayan çok büyük dümen suyu elde etmelerini sağlar.

Su kaykaylı tekneniz için doğru teknolojiyi seçmeye gelince, öncelikleteknenizin ana amacını düşünün.Turnuva müsabakalarında mı kullanacaksınız yoksa sadece eğlence amaçlı mı kullanacaksınız.Bir teknenin amacı, içten takmalı veya dıştan takma gibi motor tipini belirlemenize yardımcı olabilir.

Daha sonra, su kayağınızı nerede yapacağınızı düşünmelisiniz.Açık sularda, büyük göllerde veya okyanusta kullanacaksanız, dalgalı suların üstesinden gelmenize yardımcı olacak daha büyük bir tekne istersiniz.Öte yandan, tekneyi daha küçük göllerde kullanacaksanız, doğrudan sürüş teknesi en iyi seçimdir.

İlginizi Çekebilir
Makine Öğrenimi

Yazar Hakkında

Yorum Yap