İspanyolcayı Daha İyi Öğrenmek İçin Haber Medyasını Kullanma

İspanyolcayı Daha İyi Öğrenmek İçin Haber Medyasını Kullanma
0

İspanyolcayı Daha İyi Öğrenmek İçin Haber Medyasını Kullanma

Çoğu insan için haberler hayatın bir parçasıdır.Yaklaşan hava durumunu öğrenmek veya o gün kendi bölgelerinde neler olup bittiğini öğrenmek için akşam haberlerini dinlerler.Yerel siyaseti ele almak için gazete alıyorlar.İspanyolcayı daha iyi öğrenmek için haber medyasını da kullanabilirsiniz.

İspanyolcayı daha iyi öğrenmek için haber almanın bir yolu da İspanyolca bir gazeteye abone olmaktır.Bunun nasıl yapılacağına ilişkin bilgileri yerel kitaplığınızdan alabilirsiniz.Gazetelerin iletişim bilgilerine sahip olacaklar, böylece tek yapmanız gereken onlarla iletişime geçip siparişinizi vermek.

Gazeteyi aldıktan sonra okumayı deneyebilirsiniz.makaleler.İlk başlarda sorun yaşayabilirsiniz ama devam edin.Bir çeviri sözlüğü kullanın.Mümkün olduğunda hikayeyi başka kaynaklardan da öğrenin.

İspanyolca öğrenmeye çalışırken anladığınızın kendi dilinizde öğrendiklerinizle eşleşip eşleşmediğine bakın.Bazen bakış açısı farklıdır ve iki hikaye arasında bir tutarsızlığa neden olur.Bu sadece okumayı daha ilginç hale getirir.Tamamen farklı bir düzeyde İspanyolca öğrenmenize yardımcı olur.

İspanyolca bir gazete bulmakta zorlanıyorsanız, çevrimiçi olarak İspanyolca gazetelerden makaleler bulabilirsiniz.”İspanyolca gazete” altında arama yapın ve İspanyolca konuşulan dünyanın her yerinden çeşitli çevrimiçi gazete seçenekleri bulacaksınız.

Bunlara, gazetelere davrandığınız gibi davranabilirsiniz.postayla gelen.Bunları tercüme edin ve anlamlarını anlamaya çalışın.Haberler aracılığıyla İspanyolca öğrenmenin başka bir yolu da İngilizce bir gazeteye bakmaktır.

Bir sayfayı yazdırın.Ardından, seçeneğiniz varsa, İspanyolca’ya bir çeviri isteyin.Bunu yazdırın ve İspanyolca’yı daha iyi öğrenmek için karşılaştırabilirsiniz.Hikayeyi ve onu anlatmak için kelimelerin nasıl kullanıldığını net bir şekilde anlayacaksınız.

İspanyolca öğrenmek için kullanabileceğiniz başka bir haber medyası türü de televizyon haberleridir.Geçmişte, ABD’de çok az kişinin İspanyol televizyon kanallarına erişimi vardı.Şimdi, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli İspanyolca dil istasyonları var.Bunun yanı sıra hemen hemen her biri hakkında haberler var.

İspanyolcayı haber izleyerek öğrenmek için iki seçeneğiniz var.İlk olarak, gerçek zamanlı olarak izleyerek kendinizi test edebilirsiniz.Bu, konuşulan kelimenin ritmine uyum sağlama konusunda size pratik sağlar.Dikkatle dinlerseniz yayından ne kadar keyif alacağınıza şaşıracaksınız.

İkinci seçenek ise yayını kaydedip azar azar izlemek.Bu şekilde her kelimeyi çevirerek İspanyolcayı daha derinlemesine öğrenebilirsiniz.Daha fazla zaman alacaktır, ancak güncel İspanyolca kelimeleri öğreneceksiniz.İspanyolca konuşulan ülkelerdeki güncel olaylar hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.

İspanyolcayı daha iyi öğrenmek için medyayı kullanmak meşgul biri için iyi bir seçimdir.Çeviri yapsanız bile çok fazla zaman gerektirmez.Ayrıca, İspanyolca’yı her zamankinden daha iyi öğrenirken döngüde kalırsınız.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap