Sudan Gaza Yakıt Ekonomisini Artırabilir

Sudan Gaza Yakıt Ekonomisini Artırabilir
beautiful sunset oil field with pump jack 651396 18261
0

Sudan Gaza Dönüştürme, Yakıt Ekonomisini Artırabilir

Günümüzde sürücüler araçlarıyla yakıt tasarrufunu artırıyor ve cevap sudan gaza cihazlardıryakıt ekonomisini artırmak için.

İşte dikkate alınması gereken birkaç gerçek.

Artık sudan gaza dönüştürme teknolojisi var,yakıt tüketimini iyileştirmeye ve galon yakıt başına kat edilen mesafeyi en üst düzeye çıkarmaya yöneliktir.

Bununla birlikte, yakıt tasarrufunu artırmak için takip edebileceğiniz çok iyi ve pratik ipuçları da vardır.

Doğru bakım- yakıt verimliliğini artırmanın en basit ve en iyi yollarından biri, aracınızın bakımının doğru yapıldığından emin olmaktır.Yapabileceğiniz en önemli bakım, lastiklerinizin havasını kontrol etmektir.Aracınızın gerilmesini önlemek için lastik basıncı maksimum basınçta tutulmalıdır.

Lastik basıncı da lastikler arasında dengelenmelidir.

Diğer bir rutin bakım işlemi, yağ seviyelerinin kontrol edilmesi ve düzenli yağ değişimidir. Bu da uygun yağlama motordaki stresi azaltabileceğinden yardımcı olabilir.

Seyahat hafif-daha iyi yakıt ekonomisi aynı zamanda aracınızın üzerindeki yükün hafifletilmesi anlamına da gelir.Ağır ekipman, aletler, hatta bagaj ve diğer ağır eşyaları taşımak, aracınızı zorlayabilir ve aracınızın aldığı galon başına mili azaltabilir.Araç ne kadar ağır yüklenirse, aracın taşıdığı ağırlığı telafi etmesi için o kadar fazla yakıt yakması gerekir.

Yalnızca gerektiğinde ağır eşyalar yükleyin.Bir dahaki sefere yeni bir araç aldığınızda, otomatik olarak daha iyi yakıt sarfiyatı elde edeceğiniz için daha hafif bir araba aramak isteyebilirsiniz.

Dur ve git-frenlemeve hızlanmak yakıt tüketimini gerçekten azaltabilir.

Mümkün olduğunda, birkaç duraklı rotaları kullanmaktan kaçının.Ayrıca, özellikle düz vitesli araçlarda sık sık fren yapmak yerine olası duraklamalardan daha fazla yavaşlamayı deneyebilirsiniz. Şanzıman vitesi ne kadar düşükse, yakıt tüketimi o kadar yüksek olur.

Optimum hız-her arabanın optimum hız gücü vardır ve aracınıza bağlı olarak genellikle 30-60 mil/saat arasında değişir.

Optimum hız, arabanızın mümkün olan en iyi yakıt tüketimini sağladığı hızdır, özellikle otomatik şanzımanlı araçlar için.Mümkün olduğu kadar sık ​​ve mümkün olduğunca bu hıza yakın kalmaya çalışın.

Yine de bu, biraz daha pratik, sabır ve sizin için planlama gerektirebilir.yapma alışkanlığınız vardır, ancak bu konuda uzmanlaştığınızda, yakıt tasarrufunuzu gerçekten artırabilirsiniz.

Yol bilgisayarınızdan yararlanın – artık her yeni araç, özellikle hibrit araçlar dahilpaketin bir parçası olarak bir yol bilgisayarı.Bu, yakıt tasarrufunuzu gösteren bir bilgisayardır, böylece istediğiniz zaman aracınızın verimliliğini görebilirsiniz.

Bu cihaz tek başına yakıt tüketiminiz için hiçbir şey yapmasa da,ayar ve bakım yapmanız gerektiğinde bunu fark etmenize yardımcı olur.

Bununla, arabanızın farkında olacak ve daha verimli araç kullanacaksınız.Yerleşik bir arabanız yoksa mevcut aracınız için bir tane satın alabilirsiniz.

Bunlar, kullanmak isteyebileceğiniz tekniklerden yalnızca birkaçıdır.özellikle sudan gaza sisteminizde yakıt tasarrufunuzu artırın.

Bunların tümü, herhangi bir sürücünün kullanabileceği basit tekniklerdir ve gerekliyse araştırıp kullanabileceğiniz pek çok gelişmiş teknik vardır.zaman ayırmaya istekliysen, paradan tasarruf etme çabalarından en iyi şekilde yararlanabildiğin için kendini daha iyi hissedeceksin.

Sudan gaza geçiş artsa bileyakıt ekonomisi, yapabileceğiniz en önemli şey plan yapmaktır ve bu çabayı göstermek, yakıt tüketiminizi artırmanıza gerçekten yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap