İhtiyacınız Olan Kendi Kendine Yardımı Almak İçin Harika İpuçları (2)

İhtiyacınız Olan Kendi Kendine Yardımı Almak İçin Harika İpuçları (2)
0

İhtiyacınız Olan Kendi Kendine Yardımı Almak İçin Harika İpuçları

Kendinizi geliştirmeye ve daha iyi bir insan olmak için çalışmaya ne kadar zaman ayırıyorsunuz?Hepimiz yeni yıl kararları veririz ama kişisel gelişim yılın her günü yapılabilecek bir şeydir.Bu makale size yılın herhangi bir zamanında kullanabileceğiniz bazı harika kişisel gelişim ipuçları verecektir.

Doğru olduğunu bildiğiniz şeyleri yapın.Bunu yapmak zor olabilir çünkü kendinizi haklı çıkarmak kolaydır.Örneğin, özür dilemeniz gerektiğini biliyorsunuz ama öyle hissetmiyorsunuz ve gerçek şu ki, yapmanız gerektiğini bildiğiniz şeyleri gerçekten yapmazsanız kişisel gelişiminiz hiçbir yere gitmiyor.Doğru olduğunu bildiğiniz şeyi yapmak, uzun vadede kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Daha sağlıklı bir diyetle erteleme ve tembelliğin önüne geçin.Hamburger, patates kızartması gibi doymuş yağ oranı yüksek yiyeceklerden uzak durun.Yağlı yiyecekler yorgunluk, halsizlik ve bitkinliğin yanı sıra düşünmenin yavaşlamasına da neden olur.Bu, odaklanmayı ve yapılacaklar listemizdeki tüm görevleri yerine getirmeyi zorlaştırır.

Kişisel gelişim yolunda, tüm benliğinizin birçok parçadan oluştuğunu unutmayın..Örneğin herhangi bir kronik sağlık sorununuz varsa bunların zihniyetinizi ve bakış açınızı kesinlikle etkileyebileceğini unutmayın.Vücudunuza iyi bakarsanız vücudunuz sizi pozitiflikle ödüllendirecektir.

“Kişisel gelişim” bir terim olarak bize bunun yalnızca kendisiyle ilgili olduğunu düşünmemize neden olabilir, ancak kişisel gelişimetkileşimli bir süreçle büyük ölçüde geliştirilir: örneğin, aynı ilgi alanlarını paylaşan biriyle yapılan bir konuşma ve tartışma.Bazen en fazlasını başkalarına öğreterek öğreniriz; çünkü bu, kendi anlayışımızı netleştirmeyi gerektirir.

Kişisel gelişim için harika bir ipucu, asla vazgeçmemektir.Hedefleriniz ne kadar zor olursa olsun onlardan asla vazgeçmemelisiniz.Pek çok insan pes ettikleri için hedeflerinde başarısız oluyor.Ancak hedeflerine ulaşan insanlar, kötü zamanlarda asla pes etmeyenlerdir.Hedeflerine sadık kaldılar ve sonunda başardılar.

Kendi kendine yardım için harika bir ipucu, canınız istemese bile kendinizi sosyal olmaya zorlamaktır.Depresyondaki kişilerin kendilerini izole etmeleri ve biraz antisosyal olmaları yaygındır.Bu arkadaşlıklarınızı mahvedebilir.Rahatsız edici olsa da, kendinizi sosyal olmaya zorlamak depresyonunuzla mücadele etmenize yardımcı olacaktır.

Hareketsizliğin çoğu zaman sonuçları olabileceğini unutmayın.İster faturalarımızı geç ödemeyi seçelim, ister bir projeyi son teslim tarihinden iki gün sonra teslim etmeyi seçelim, çoğunlukla eylemsizliğimizin olumsuz sonuçları olur.Faturada küçük bir para cezası ödemek zorunda kalabiliriz ancak projenin geç kalması bir sonraki promosyondan vazgeçtiğimiz anlamına gelebilir.

Bunu yaptığınızda nasıl hissettiğinizi düşünün.kararlarınızı alın ve yıl boyunca bu duyguyu yakalamaya çalışın.Artık bu ipuçlarını okuduğunuza göre kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak pek çok şey biliyorsunuz.Yılın her gününü yeni bir başlangıç ​​gibi hissetmek için bu makaleyi kullanın.

İlginizi Çekebilir