Trendlerdeki Yazı

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?

Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?
0

 


 


 


Youtube Video Silme Nasıl Yapılır?


 


 


  


 


  


 


 


Youtube dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan birisidir. YouTube ile istediğiniz her an her türden videoyu erişebilirsiniz. YouTube kanalı açarak sizde sevdiklerinizle ve belirli bir kitle ile videolarınızı paylaşıp, popüler olabilirsiniz. YouTube hesabınızdaki beğenmediğiniz videolar nasıl silebilirsiniz bu sorunun cevabını hep birlikte arayacağız.


 


 


  


 


  


 


 


Youtube Hesabınızdan Video silme


 


 


  


 


  


 


 


YouTube hesabınızdaki beğenmediğiniz videoları ya da yanlışlıkla paylaştığınız videoları silmek çok kolay.


 


 


  


 


  


 


 


YouTube hesabınızdaki videoları silmek için şu adımları izlemeniz gerekmektedir:


 


 


  


 


  


 


     • Öncelikle ilk yapmanız gereken YouTube stüdyo hesabınızda oturum açmanız.


 


 


     • Daha sonra içerik butonuna tıklamanız gerekiyor.


 


 


     • -Silmek istediğiniz videoyu seçip üç noktaya bastıktan sonra diğer sekmesine tıklayın, daha sonra tamamen sil butonuna basın


 


 


     • -Son olarak videonuzun tamamen silineceğini kabul etmek için kutucuğa tik işareti atıp tamamen sil i seçin,


 


 


  


 


  


 


 


Bu işlemleri bitirdiğinizde silmek istediğiniz video YouTube hesabınızdan kalıcı olarak silinir. Bu videoyu YouTube hesabınıza geri getiremezsiniz. YouTube hesabınıza getirmek istediğinizde tek yapabileceğiniz şey ise videoyu yeniden paylaşmak olacaktır. Bu yüzden videoyu silmeden önce doğru video olduğuna iyice emin olun.


 


 


  


 


  


 


 


Youtube Videolarınızı Silerseniz Ne Olur?


 


 


  


 


  


 


 


YouTube hesabınızdaki istemediğiniz videoyu silerseniz o videodan kazandığınız izlemeler de video ile beraber gider. YouTube hesabını 1000 aboneye geçmiş ve dört bin saati doldurmuş ise, yani kısacası para kazanmayı açılmışsa o videodan kazandığınız kazançlarda gider.


 


 


  


 


  


 


 


Bu yüzden YouTube hesabınızdaki videoyu silmeden önce iyice düşünmeniz gerekir. Özellikle YouTube hesabınızdaki videoyu silerken doğru videoyu seçtiğinizden emin olmalısınız. Peki, YouTube hesabınızdaki videoyu silerseniz YouTube hesabınızın T


 


 


  


 


  


 


 


total izlenmesi değişir mi? Birçok kullanıcı bu sorunun cevabını merak ediyor. YouTube hesabınıza girdiğinizde hakkında kısmında gözüken total izlenmeniz YouTube videonuzu silmeniz ile birlikte düşer.


 


 


  


 


  


 


 


Bunun nedeni ise YouTube total izlemenizi hesaplarken bütün paylaştığınız videoları baz alarak hesaplama yapar. Bu yüzden siz bir videoyu sildiğinizde YouTube algoritması otomatik olarak o videodan kazandığınız izlenmeleri de total izlemeleri neden düşer.


 


 


  


 


  


 


 


Youtube Videolarınızı Silmek İstemenizdeki Nedenler


 


 


  


 


  


 


 


YouTube hesabınızdaki bir videoyu silmek istemeniz tamamen doğaldır. YouTube hesabınızdaki videoyu silmek istemeniz deki nedenlerden birisi o videonun gelip almasıdır. YouTube hesabınıza kullandığınız müzik, şarkı veya görsel materyaller başka bir kişi veya şirkete ait olduğunda YouTube algoritması otomatik olarak bunu teliften sayar ve videonuzu para kazanmaya kısıtlar.


 


 


  


 


  


 


 


Hatta bu işlemi sık sık yapmaya devam ederseniz YouTube, YouTube hesabınızı askıya alabilir ya da YouTube, YouTube hesabınızı tamamen kapatabilir. YouTube hesabınız para kazanmaya açık ise telif yediğiniz videonun telif hakları hangi kişi veya kuruma ait ise o videodan kazanılan reklam gelirleri o kişi veya kuruma aktarılır.


 


 


  


 


  


 


 


Youtube Videomu Yanlışlıkla Silersem Ne Olur?


 


 


  


 


  


 


 


YouTube kanalındaki videoyu yanlışlıkla silseniz bile o videoyu geri döndürmenin bir yolu yoktur. Video, YouTube’dan bir kere silindiği taktirde bilinçli ya da yanlışlıkla olması sonucu değiştirmeyecektir.


 


 


 


İlginizi Çekebilir
diamond-audio